A ve B Formunu İnternetten Gönderirken

A ve B yi internetten gönderirken, önce KDV'yi mi göndermeli, yoksa A ve B'yi mi göndermeli. KDV'den önce gönderirsek internetten tahakkuk aldığımızda A ve B formları verilmiştir yazısı çıkcakmı tahakkukta ?

B FORMLARI HAKKINDA

şimdi bu mesajı yazarken sanırım gelirler sayfasından güncelleme yapmadan yada araştırmadan sorulmuş bir soru olduğunu düşünerek yazıyorum.

01.09.2005 tarihinden bu yana web sayfasında bununla ilgili açıklama ve program yenilemesi için ikaz bulunmaktadır.

Bu program indirildikten sonra göreceksinizki kdv yi Elma B formlarını Armut yapıp birbirlerinden tamamen ayırmışlar.

B formunu kdv den ayrı olarak yollayacaksınız ve sayfada onay, iptal kısımları var onay tuşuna bastıktan sonra karşınıza eminmisiniz diye yazı çıkıp evet dedikten sonra,

...............vergi numaralı mükellefin01/2004-12/2004 dönemi.............vergi dairesi .......................:

diye devam eden bir yazısı çıkacak bunu bastırmış olduğunuz B formu örneğinin arkasına yatay olarak yazdır komutuile yazdırırsanız. acaba onayını verdimmi telaşından kurtulursunuz.

zaten sisteme girildiğinde ve ilgili beyannamenin üzerine gidildiğinde onayı görüyorsunuz ama benim tavsiyem mutlaka bu yazının B formu arkasına yazdırılması yönünde.
Bir yıl sonra bu yazıyı internette ne kadar bulabilme şansımız var oda meçhul.

saygılarımla

Tekrar merhaba

üsteki yazıma ilave olarak şunları eklemek istiyorum.

ad / ünvan kısmına isim girerken
kesinlikle ( : ' , . / \ ) gibi işaretleri kullanmayınız

(ahmet a.ş.) değil ( ahmet as ) yazın sadece

saygılarımla