fonradar

***ACİL***AFRİKA'DA HERGÜN 300 ÇOCUK ÖLMEKTEDİR***DUYARSIZ KALMAYALIM !!!***

serhat durmus

Katkı Sunan Üye
Bir insalık dramı... Yarın bizimde bu duruma düşmememizin bir garantisi yok. Bir SMS'ten ne olacak diye düşünmeyelim. Yardım edelim. Yardımlarınız kabul olsun...
DUYARSIZ KALMYALIM LÜTFEN ETRAFIMIZA YAYALIM PAYLAŞALIM.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI
Başkanlığımızın Türkiye Diyanet Vakfı ile ortaklaşa başlattığı ?Her Evden Bir Fitre, Bir İftar Afrika?ya? adlı bu kampanya ile Ramazan?ın bereketini kardeşlerimizle paylaşmış, fitrelerimizin en azından bir tanesini bir kişilik iftarın masrafını göndermek suretiyle Afrika?da açlık tehlikesi ile karşı karşıya kalan kardeşlerimize bir lokma ekmek, bir yudum su ikram etmiş olacağız.

Başlatılan uygulama ile bütün operatörlerden AFRIKA yazıp 5601?e gönderilecek olan SMS?ler 5 TL karşılığında olacak, 3 SMS gönderildiğinde bir fitre bir iftar parası verilmiş olacaktır.

Ynt: ACİL AFRİKADA HERGÜN 300 ÇOCUK ÖLMEKTEDİR DUYARSIZ KALMAYALIM

Selamlar
Biz açıkçası fitrenin yanında bu yılki zekatımızıda oraya göndermeyi düşünüyoruz.Gerçekten bu drama duyarsız kalmamak gerek..Herkesi yardıma çağırıyorum...
teşekkürler.

Şu mübarek ayda böyle bir yardım yapılmasını bende desteklerim.Çünkü tuttuğumuz oruçla iftara kadar nasıl zor sabrediyorsak düşünün ki onlar her gün aç kalıyorlar.Allah yardımcıları olsun

kendi ülkemizde insanlık ölmediği için ölen insanlar olmuyor ama onlar kuraklık yüzünden yiyecek bulamıyorlar o nedenle bu yılki FİTRE, ZEKATLARIMIZ VEYA DİĞER BAĞIŞLARIMIZI lütfen buraya gönderelim.

Arkadaşlar "Afrika" yazıp 5601 ' e gönderelim lütfen...

Der_Ay ' Alıntı:

umarım bu bağışlar yerine ulaşıyodur...

İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur. Etmez ise ehli sen olursun. ( Hadis-i Şerif )

Ulaşırsa ne ala, ulaşmasa da iyilik zayi olmaz, ameller niyetlere göredir çünkü..

Ynt: ***ACİL***AFRİKA'DA HERGÜN 300 ÇOCUK ÖLMEKTEDİR***DUYARSIZ KALMAYALIM !!!***

İrem35 ' Alıntı:
Der_Ay ' Alıntı:

Böylesi acil bir durum karşısında yardım yerine ulaşmayabilir diye düşünmemek gerektiği kanısındayım.
Yerine ulaşmazsa en fazla 5,00 TL miz kaybolur, yerine ulaşırsa binlerce çocuk kurtulabilir.
Biz yerine ulaşmaya bilir diye yardımda bulunmaz isek, binlerce çocuk ölmeye devam edebilir.
Duyarlı olmak gerekir.

Ynt: ***ACİL***AFRİKA'DA HERGÜN 300 ÇOCUK ÖLMEKTEDİR***DUYARSIZ KALMAYALIM !!!***

acziyet ' Alıntı:
İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur. Etmez ise ehli sen olursun. ( Hadis-i Şerif )

Ulaşırsa ne ala, ulaşmasa da iyilik zayi olmaz, ameller niyetlere göredir çünkü..

Ne güzel söylemiş..

ZİNDAN ' Alıntı:
İrem35 ' Alıntı:
Der_Ay ' Alıntı:

Böylesi acil bir durum karşısında yardım yerine ulaşmayabilir diye düşünmemek gerektiği kanısındayım.
Yerine ulaşmazsa en fazla 5,00 TL miz kaybolur, yerine ulaşırsa binlerce çocuk kurtulabilir.
Biz yerine ulaşmaya bilir diye yardımda bulunmaz isek, binlerce çocuk ölmeye devam edebilir.
Duyarlı olmak gerekir.

5 lirasında değilim, imkanım olsa servetimi vereyim.. ama günümüzde yardım dernekleri, sms lerin akıbeti nedir kimse sorgulanmıyor.. buna açıklık getirmek istedim.. malum bu tür hizmetlerin davaları hala devam ediyor günümüzde.

Büyük kurumsal bir firmada çalışyorum, firmamız çok lüks bi yerde , çok büyük bir bütçeli iftar yemeği düzenleyecekti, bi çok arkadaşımın desteğiyle,bu iftar yemeğini iptal ettirip, bütçesinide Afrikaya göndermeyi sağladık...Bunun gibi tüm büyük organizasyonların iptal edilmesi ve bu kaynakların o kardeşlerimize gönderilmesi kanısındayım...

İnsanlık büyük bir imtihandan geçiyo, bu imtihandan kalmamak ümidiyle....

İrem35 ' Alıntı:
ZİNDAN ' Alıntı:
İrem35 ' Alıntı:
Der_Ay ' Alıntı:

Duyarlı olmak gerekir.

5 lirasında değilim, imkanım olsa servetimi vereyim.. ama günümüzde yardım dernekleri, sms lerin akıbeti nedir kimse sorgulanmıyor.. buna açıklık getirmek istedim.. malum bu tür hizmetlerin davaları hala devam ediyor günümüzde.

Sözüm size değil, ancak;
Malum dava dediğiniz olayda da olmak üzere bu tür sosyal sorumluluk işleriyle ilgili olaylarda gizlilik olmalıydı, medyaya yansımamalıydı düşüncesindeyim. Suçlu varsa, yakala, yargıla, hapse at, ama iyi niyetli yardım sever insanların aklını düşüncesini karıştırma. Kimileri tarafından yolsuzluk yapılıyor, kimileri bunu siyasi malzeme yapıp oy toplamaya çalışıyor, olan fakire fukaraya oluyor. Ne demek istediğim aşağıdaki yazıdan daha iyi anlaşılır sanırım!

Çölde yaşayan zengin ve muktedir bir kabile reisinin dillere destan bir atı varmış. Günün birinde kabile reisi özel önem verdiği atına atlayarak çölde gezintiye çıkmış. Hayli zaman at koşturduktan sonra ıssız bir bölgede yerde yatan bir Bedevi görmüş.
Hemen yardım etmek için atlamış, bakmış Bedevi yaşıyor. Atındaki su kırbasını almak için kalkarken Bedevi kıvrak bir hareketle kabile reisini devirip ata atlar ve kaçırır.
Adam, uzaklaştıktan sonra dönüp alay edercesine bakmış atın sahibine. Fakat atın sahibi ne peşinden koşuyor ne de bağırıyor. Sadece durduğu yerde ağlıyormuş.
"Ne oldu" diye seslenmiş hırsız, "Zoruna gitti değil mi? Sen ki bu atı evlâdından bile kıskanırdın ama bak, aklım ve çevikliğim sayesinde şimdi benim oldu atın; ne kadar ağlasan yeridir!"
Atın sahibi gözyaşlarını silmiş; demiş ki, "Hayır ey hırsız, atımı çok severdim, doğrudur; senin onu benden çalman elbette gücüme gitti, fakat onun için ağlamıyorum."
- Yaa, niçin ağlıyorsun öyleyse?
- Şunun için: Bu haber yarın etrafta duyulduğunda, senin nasıl bir hile ile atımı elimden kapıp çaldığın dilden dile gezdiğinde bundan sonra çölde hiç kimse, ölmek üzere olan gerçek bir ihtiyaç sahibine bir damla su vermeye çekinecektir. Üzüntüm ondan!

?2005 yılında Afrika'lı ufak bir çocuğun yazdığı şiir.

Dogdugumda Siyahtim.
Büyürken Siyahtim.
Günese Çiktigimda Siyahtim.
Korkunca Siyahtim.
Hastayken Siyahtim..
Öldügümde Hala Siyahim..

Ve Sen Beyaz Çocuk...
Dogdugunda Pembesin
Büyürken Beyazsin.
Günese Çiktiginda Kirmizi.
Üsüdügünde Mor.
Korktugunda Sari.
Hastayken Yesil.
Öldügündede Gri'sin.
Sen simdi bana renklimi diyorsun???

ismail & derya

Geçenlerde bir Belediyemiz 100,000 kişiye iftar yemeğei verdi. Duyumlara göre bu yemeklerin çoğu bozuldu döküldü. Çok normal çünkü bu kadar kişiye birden yemek hazırlamak aynı anda servis etmek çok zor.
Ayrıca bu iftar yemeklerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştığına inanmıyorum.
Ne demek 100,000 kişiye yemek? muhasabeciler bir hesaplayalım. 5 tl maliyet olsa 5x100,000 = 500,000. Tl yapar. :)

nguroy ' Alıntı:
Geçenlerde bir Belediyemiz 100,000 kişiye iftar yemeğei verdi. Duyumlara göre bu yemeklerin çoğu bozuldu döküldü. Çok normal çünkü bu kadar kişiye birden yemek hazırlamak aynı anda servis etmek çok zor.
Ayrıca bu iftar yemeklerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştığına inanmıyorum.
Ne demek 100,000 kişiye yemek? muhasabeciler bir hesaplayalım. 5 tl maliyet olsa 5x100,000 = 500,000. Tl yapar. :)
Size bu konuda katılıyorum ve gerçek amacına hizmet edemeyen bu organizasyonları yersiz ve gereksiz buluyorum.Gerçekten yardıma ihtiyacı olan insanlar tespit edilmeli ve yardım edilmelidir.Bu sözüm ona yardımlar,organizasyonlar kişisel veya kurumsal şovdan daha öteye gidememektedirler.

bu tür organizasyonlar,gösteriş ve reklam amaçlı
zaten gerçek ihtiyaç sahibi yoksul kimseler bu tür organizasyonlara katılamaz.

twolf ' Alıntı:
Selamlar
Biz açıkçası fitrenin yanında bu yılki zekatımızıda oraya göndermeyi düşünüyoruz.Gerçekten bu drama duyarsız kalmamak gerek..Herkesi yardıma çağırıyorum...
teşekkürler.

Aynı şekilde yapmayı düşünüyorum.. İrem35'inde dediği gibi umarım yerine ulaşıyordur...

İrem'e kesinlikle katılıyorum..

"iyilik yap denize at balık bilmezse halik bilir" mantığı bu konuda yanlıştır.. hep deriz..niyet önemlidir diye.. evet.. niyet önemlidir.. Ama burada bahsedilen maneviyat değildir..

elhamdülillah müslümanım..ama açlıkla sınanan.. ve açlıkla mücadele eden bir toplumu.. "ramazan" ayında hatırlayan bir milletin vatandaşıyım..

Neden? Ramazan mağfiret ayıdır.. cennet kapılarının açıldığı.. cehennem kapılarının kapandığı.. şeytanın zincire vurulduğu bir aydır..

Sözüm meclisten dışarı.. rica ediyorum kimse üzerine alınmasın.. bu memlekette çok büyük çoğunluk.. sırf RAMAZAN AYINDA "SEVAP" işleyeyim mantığıyla yaklaşıyor bu olaylara..oradaki açı düşünmüyor.. dininin gerektirdiğini.. ramazan ayında gerçekleştiriyor..

Ben kime ne göndereyim? hangi kuruma güveneyim? ben kendimi düşünmüyorum arkadaş.. ben sevabına hayır işlemek istemiyorum.. ben oradaki çocukların ölmesine engel olmak istiyorum..

Gayet doğal değil mi.. güvensizliğimiz?

Bu duyarlılığınız.. senenin diğer aylarına da..yansıması dileğiyle..