fonradar

Acil Yardım lütfennn

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HZLS_İK

Tanınmış Üye
Arkadaşlar ayın 31 çektiği zamanlarda sigorta gününü kaç günden hesaplamamız doğru olur. Şimdi 28.09.2008 27011 sayılı kanuna göre ( 2.1.2. / d. bölümü ) 31 den hesap yapmam gerekir ama biz bugüne kadar hep 30 dan yola çıktık , aynı şekilde şubat ayında da öyle tabi. Ama geçen şubat ayından bu güne kadar kısa çalışma yaptığımız için ankarada ki arkadaşlar bizim ödeyeceğimiz sigorta günü ile onların ödeme yapacağı günün toplamının 30 güne denk gelmesi gerektiğini söylemişti , yani örneğin ekim ayında 10 gün kısa çalışma yaptık diyelim , 20 gün biz sigorta yatıracağız , onlarda 10 güne karşılık ödeme yapacaklar. Ücretlerini 31 günden alıyorlar tabiki ama sigorta gününü ben 31 günden düşünürsem o zaman eksik günü 9 gün göstermem gerekir ve haliyle devletten yanlış ödenek alır çalışanlar. İki arada bir derede kaldım anlayacağınız. Sizin bir öneriniz var mıdır. Ne yapmam gerekir. Maaşları hazırlıyorum acil yardım lütfennnnnn :(

Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçmeniz gerekiyor. Ayrıca yardım, acil, lütfen, kişiye özel gibi başlıklar açmak yasaktır.

Ynt: Acil Yardım lütfennn

Sgk da tam çalışma olursa 30 gün hesaplanır.
Ancak kısmi olursa çalışma günü kaçsa parmak hesabı yapılır öyle hesaplanır.
Yani 31 çeken ay dikkate alınır. Kısmi hesaplama yapılırken.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...