Adi Ortaklıkta Ortak ve Adres Değişimi

Değerli Arkadaşlar,

2006 mart ayında bir arkadaşımla bilgisayar sektörü üzerine adi ortaklık kurduk. Ortaklığı, arkadaşımın ve emekli olduğu için babamın üzerine yaptık. Eylül ayında adres değişikliği yaptık ama henüz maliyeye bildirmedik. Adres değişikliği farklı bölgeye olduğu için vergi dairemizinde değişmesi gerekiyor. Ayrıca babamın üzerine olan hisseyi kendi üzerime almak istiyorum. Yani arkadaşımın ve benim ortaklığım olarak devam ettirmek istiyorum. Ortaklık kapatılmadan böyle bir ortak değişikliği yapılabilirmi yoksa mevcut ortaklığı kapatıp yeni bir ortaklık mı kurmamız gerekir. Eğer olursa hem ortak hem adres değişikliğini aynı anda yapabilirmiyiz ve bunun için en uygun zaman ne zaman olur? Yapmam gereken işlemler neler olmalıdır? Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar...

Biraz karışık bi durum, uygulamada başımıza gelmediği için bişey demiyecem.Ancak aşağıdaki bilgileri incelerseniz fikir sahibi olursunuz.Ayrıca bu tür konularda en iyi cevabı vergi dairesinden yüz yüze yapacağınız görüşmeler ile sağlıyabilirsiniz.Kolay Gelsin.

İnceleyiniz.