fonradar

Adres Değişikliği Hk.

aşkınbulduk

Tanınmış Üye
Üstat; mükellef adres değiştirdi. Gittiği yerde yan yana 2 ofis birden tuttu.
Tescile 2 numara birden yazabiliyormuyduk?
No.42-43 gibi
Daha önce yapmıştım ama hatırlamadım.
Vergi dairesine bir tane bildirebiliyoruz sistemden.Adres kodu alani bir tane.
Ama tescil 2 tane yapılabiliyor mu ?
Teşekkürler.

Üstat; mükellef adres değiştirdi. Gittiği yerde yan yana 2 ofis birden tuttu.
Tescile 2 numara birden yazabiliyormuyduk?
No.42-43 gibi
Daha önce yapmıştım ama hatırlamadım.
Vergi dairesine bir tane bildirebiliyoruz sistemden.Adres kodu alani bir tane.
Ama tescil 2 tane yapılabiliyor mu ?
Teşekkürler.
Iki tane bagimsiz bolum ise;
Karari yazarken ayni adresi yazip numara 42 digerine de 43 demen lazim. Cunku 2 tane ofis tuttu diyorsun. Eger numara uzerlerinde 42/43 vb olsaydi o zaman tek olurdu.
Vergi dairesinede 2 tane bildirmen lazim biri 42 biri 43
Yani karar soyle olacak. (Kararin ustunu sen doldur)
Ornegin;
Madde 3- afresi yaz no 42 sube acilmasina
Madde 4- adresi yaz no 43 sube acilmasina
Gibi yaz

Merhaba gençler :)
Yalnız şöyle bir durum var.Bağımsız giriş yerleri olan ve her iki adresin farklı adres kodları varsa,bunları Oda şube olarak addeder. Yani bu adreslerin birini merkez diğerini şube olarak bildirmeniz gerekebilir.İki bağımsız adresi, adres değiştirdim diyerek tek bir adresmiş gibi gösteremezsiniz.Ha şu ana kadar ben yapmadım ama şayet odalar arası geçiş varsa (iç duvar yıkılarak örneğin) o zaman adreslerden birinin adres koduyla bildirimi yapıp,"adrese ilişkin açıklama" kısmında belki buna değinilebilir bir not düşülebilir.Ben böyle biliyorum.Ayrıca bugün Oda'da işim var.Senin için sorayım Aşkın'ım.

Aşkın'ım ticaret odasına sordum ama onlarda bilgi veremedi.eminönüyle veya mersisle görüşün dediler.Ama galiba sen öğrenmişsin.Demek ki doğru biliyoruz.Tek adres kodu tek adres olacak herhalde.

Ayrıca bugün Oda'da işim var.Senin için sorayım Aşkın'ım.'' Tahsinim boyle seyleri benim icinde sor.:) Bende ogreneyim. Bak gecen gunku paylastigin Danistay kararini doktum. benim icin onemli

Ayrıca bugün Oda'da işim var.Senin için sorayım Aşkın'ım.'' Tahsinim boyle seyleri benim icinde sor.:) Bende ogreneyim. Bak gecen gunku paylastigin Danistay kararini doktum. benim icin onemli
Güzel abim aşkolsun :) .Soru sahibi Aşkın olduğu için ona atfettim.Yoksa yazacağım cevap tabiki hepimiz için geçerlidir.Senin içinde her zaman giderim,zaten bunu söylememe bile gerek yok biliyosun :) Sevgiler