zirve

Adres Değişikliğinde 27103 Teşvik Yanıyor mu ?

Üyelik
5 Mar 2020
Mesajlar
25
Konum
İstanbul
Arkadaşlar şirket adresini farklı bir sosyal güvenlik merkezinin yetki alanında olduğu bir yere taşıdı. Bu durumda işyeri sicil no değişecek sanırım. Peki bizim işçiler için yararlandığımız 27103 teşvikler yanacak mı? Malum eski işyerinden çıkış yapıp yeni sgk dosyasına giriş yapacağız.
 

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Üyelik
5 Nis 2007
Mesajlar
8,593
Konum
İstanbul
Merhaba
Başka bir siteden alıntıdır...

Bir şirketin merkez adresinde 27103 sayılı teşvik kanundan yararlanan bir personeli şirketin şubesine nakil yaptık. Şubede 27103 sayılı teşvikten yararlanmaya devam edebilir miyiz?
.....işyerinin farklı bir sosyal güvenlik merkezinin sınırları içine giren bir adrese nakledilmesi nedeniyle yeni bir işyeri dosyasının tescil edilmesinin ardından, nakil tarihinden önce geçici 10. maddede öngörülen teşvikten yararlanılmış sigortalılardan dolayı nakil tarihinden sonra da yararlanabilmek için öncelikle işyerinin bağlı bulunduğu sosyal güvenlik merkezine bir dilekçe ile müracaat ederek, nakil tarihinden önce teşvikten yararlanılmış olan sigortalıların yeni işyeri dosyasına aktarılmasının talep edilmesi gerekmektedir.
Bu şekilde yapılacak müracaatlar üzerine, ilgili sosyal güvenlik merkezince daha önce teşvikten yararlanılmış olan sigortalıların yeni işyeri dosyasına aktarımının yapılması halinde, nakil tarihinden önce sisteme tanımlanmış sigortalılardan dolayı hizmet akdinin devam etmesi kaydıyla nakil tarihinden sonraki sürelerde de yararlanılması mümkün olabilecektir.
 

merkür2

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Tem 2012
Mesajlar
5,268
Konum
Manisa
Kısaca siz çıkış/giriş yaparsanız (aynı işyeri nosuna dahi) teşvikler ölür.
 
Üyelik
5 Mar 2020
Mesajlar
25
Konum
İstanbul
o zaman bizim teşvikler yandı. çünkü nakil işlemlerini yaptık işçilerin çıkışlarını ve yeni yere girişlerini yaptık. geçmiş olsun.
 
Üyelik
5 Mar 2020
Mesajlar
25
Konum
İstanbul
Merhaba
Başka bir siteden alıntıdır...

Bir şirketin merkez adresinde 27103 sayılı teşvik kanundan yararlanan bir personeli şirketin şubesine nakil yaptık. Şubede 27103 sayılı teşvikten yararlanmaya devam edebilir miyiz?
.....işyerinin farklı bir sosyal güvenlik merkezinin sınırları içine giren bir adrese nakledilmesi nedeniyle yeni bir işyeri dosyasının tescil edilmesinin ardından, nakil tarihinden önce geçici 10. maddede öngörülen teşvikten yararlanılmış sigortalılardan dolayı nakil tarihinden sonra da yararlanabilmek için öncelikle işyerinin bağlı bulunduğu sosyal güvenlik merkezine bir dilekçe ile müracaat ederek, nakil tarihinden önce teşvikten yararlanılmış olan sigortalıların yeni işyeri dosyasına aktarılmasının talep edilmesi gerekmektedir.
Bu şekilde yapılacak müracaatlar üzerine, ilgili sosyal güvenlik merkezince daha önce teşvikten yararlanılmış olan sigortalıların yeni işyeri dosyasına aktarımının yapılması halinde, nakil tarihinden önce sisteme tanımlanmış sigortalılardan dolayı hizmet akdinin devam etmesi kaydıyla nakil tarihinden sonraki sürelerde de yararlanılması mümkün olabilecektir.
Teşekkür ederim tahsin bey
 

Benzer konular

Üst