fonradar

Ak Sigortada Ev eşyası sigorta kampanyası var.

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Selamlar Arkadaşlar.
Ak Sigorta tarafından EV EŞYALARI için sigorta kampanyası başlatılmıştır.Kampanyadan yararlanma süresi 31 Mayısa kadardır.50.000 TL ile sınırlı ev eşyalarına Deprem Teminatı hariç diğer tüm teminatlar verilmektedir. (yangın,hırsızlık,su basması,fırtına vb) Bu kampanyadan yararlananlar yılda sadece 99 TL ve isterlerse 12 taksitte ödeyebileceklerdir.
Eşya bedeli 50.000 üzeri teminatlar için 50.000 tl ye kadarlık kısmı için 99 lira, üzerindeki tutar için kendi tarifesi uygulanır.
Ziynet ve mücevherat eşyalar için bu kampanyadan yararlanma şartları;
- kapalı ve kilitli kasa içinde olmak ve
- en fazla 50.000 in 1/3 tutarında olmak koşuluyla faydalandırılabilir.
Deprem teminatı isteğe bağlı olarak ayrıca primlendirilecektir.

İlgilenenlere duyurulur.
Saygılar.

Ynt: Ak Sigortada Ev eşyası sigorta kampanyası var.

Merak ettim.Eşyaların değerini nasıl belirliyorlar, ekspertizmi gönderiyorlar.(99 Tl içinde eskpertiz göndereceklerini sanmıyorum ama!)
Diyelimki hırsız girdi eve, herşeyi çaldı, polis tutanağı vs. benim beyanıma göre tutuldu.50.000,00-TL' yi veriyorlarmı?

Sayın Zindan selamlar
Daha önce hiç sigorta yaptırmadınız herhalde. :)
Eşyaları belirlemek için eksper tabiki göndermiyorlar.Ancak (bu kampanya için söylemiyorum) evinizde gerçekten çok lüks mallar varsa (örneğin değerli halılar veya tablolar) bunların resimlerini çekerek dosyanıza ekleyeceğiniz gibi, değer tespiti için eksper de çağırabilirsiniz.Fakat normal ev eşyalarında müşterinin beyanı esas olduğundan beyan rakamınıza göre işlem yapılır.Hasar anında polis zaptı önemli olmakla birlikte hasar tespiti için gelecek olan eksperinde ikna olması lazım.Yani 51 ekran tv'niz varken benim duvarda monteli 120 ekran lcd tv'im vardı derseniz yemezler :) Onlarında kendilerince taktikleri vardır.
Eve girdiniz (Allah göstermesin) sadece 4 duvar var.Tutanağıda tutturdunuz,polis ve eksperide hırsızlık olduğuna ikna ettiniz evet poliçe tutarın alırsınız.Burada polis tutanağından ziyade önemli olan eksperin raporudur.Şu da bilinmeli ki eksperler sigorta şirketlerinin elemanları değildir, onlar bağımsız bir kuruluştur.Yani eksperi bağlarım işi hallederim :) derseniz o da çok zor.

Düzeltme yapıyorum.
%5 muafiyet payı varmış.Çalınma anında da çalınan beyaz eşya veya elektronik eşya ise modeline ve alınma yılına göre cüzi bir yıpranma yüzdesi varmış.En fazla %10 oranında bir muafiyet uygulanır deniyor arkadaşlar. Yani komple evi götür 50.000 i al,olmuyor :)

40.000,00 .- TL küsür de olur, eyvallah!!! bereket versinn

NİSANLI ' Alıntı:
40.000,00 .- TL küsür de olur, eyvallah!!! bereket versinn

Yani, 45.000' e de kabulümm...

Aracım haricinde sigorta yaptırmadım hiç; ama, firmalarımız ticari emtialarını ve işyeri sigortası yaptırırken, olurda bir hırsızlık durumunda vs., aktife kayıtlı, faturalı malları kapsama aldıklarını ve bedelini ödediklerini biliyorum.Aktif dışındakileri kabul etmiyorlar.
Ev eşyası deyince de bunun kaydını kuydunu nasıl yapacaklar onu merak etmiştim. :)
Ama sadece merak, başka bir niyetim olduğunu düşünmeyin sakın :)

:) Yok ben art niyetli olduğunuza kanaat getirdim artık. Evi götür parayı getir... :)

Ben 50.000 TL için 80 TL'lik bir anlaşma yaptım..( başka bir sigorta şirketinden)

Sizden fazla para alıyorlar :p

Sigorta şirketinin isminide söyleyın,yabancı yok aramızda.. :)

Garanti bankası.. euroko sigorta..ama 6 taksit yaptılar :)

AK Sigortada 12 taksit..Taksit sayısı artınca fiyatta artıyor demekki. :)