fonradar

Akaryakıtçılar da Seyyar Pos

asiye780

Katkı Sunan Üye
iyi çalışmalar..Akaryakıt firmaların da tankerle köylere mazot satışı yapan firmalar da seyyar pos kullanılabilinir mi?Yani seyyar pos olsa bile eskisi gibi normal pos kullanılabilinir yoksa kullanılmaz diye pos iade mi edilir.Bilgisi olan arkdaşlardan öneri bekliyorum.

merkür2 akaryakıtçılar zaten pompalar yazarkasaya bağlı olduğu için yeni nesil ökc kullanımından muaftırlar.Benim sorduğum farklı bir şey..köylere tankerle akaryakıt satışıyla ilgili,yanlış bilgi paylaşımınızdan sorumu anlamadığınız kaanatine verdim.tşk edrm gene de.fikriniz için..

akaryakıt satıcılarının yeni nesil ökc muaf olduğunu nereden çıkardınız?

Basit/Bilgisayar bağlantılı yeni nesil ödeme kaydedici cihazları kullanma zorunluluğu bulunan mükellefler kimlerdir ve bu cihazları kullanma mecburiyeti hangi tarihte başlayacaktır?

- İşyerlerinde seyyar EFT-POS özelliği olan yeni nesil ödeme kaydedici cihazları kullanmayıp, sabit olarak basit veya bilgisayar bağlantılı ödeme kaydedici cihaz kullanan mükellefler,

- Akaryakıt pompalarına bağlanan ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorunda olan mükellefler,

- İhtiyari olarak sinema giriş bileti veya yolcu taşıma bileti düzenleyen cihaz kullanan mükellefler,

01/01/2016 tarihinden itibaren yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorundadırlar.

(istanbul vergi dairesi sitesinden)