fonradar

Ali Tezel'in Mali Müşavirlerle İlgili Çirkin İfadeleri Ve Tepkisizlik

bende şöyle bir intiba oluştu ;
Sosyal Güvenlik Müşavirliği diye bir meslek icat edip bizim yaptığımız işleri elimizden alma çabası içinde olanlar var.

Hareket biçimleri uyanık amerikalılarınkine benziyor :)
hani şu kedisini mikrodalgada öldürüp sonra
" ama siz kullanım klavuzunda kedi kurutulmaz yazmamışsınız kiiii "
deyip üretici firmaya dava açan amerikalılar var ya :)

Denetim işi şekillendirilirken birlik olamadığımızı görüp cesaretleri artmış olabilir :)

Kızmayın Ali Tezel bey e boşluğu görmüş (veya boşluk yaratılmış) adam da atlamış bu işe kendine iş yaratmış Esas buna duyarsız tepkisiz kalan Odamıza ne demeli onu düşünün neden susuyor tepki göstermiyor????

arkadaşlar neyi tartışıyoruzki,Türkiyede akıllı adamın biri çıkmış ve şunu anlamış mali müşavirler kendilerine
değer addettikleri kadar değerli değiller.Adam yalanmı söylemiş,yapmıyormuyuz yapılanları işimizi tam yapmıyoruz,
fiyat kırıyoruz.Kimse niye tepki vermiyor zannediyorsunuz.çünkü odaların yöneticilerinin özelliklerini anlatmış adam.
Yalandan yere gocunmyalım.

arkadaşlar neyi tartışıyoruzki,Türkiyede akıllı adamın biri çıkmış ve şunu anlamış mali müşavirler kendilerine
değer addettikleri kadar değerli değiller.Adam yalanmı söylemiş,yapmıyormuyuz yapılanları işimizi tam yapmıyoruz,
fiyat kırıyoruz.Kimse niye tepki vermiyor zannediyorsunuz.çünkü odaların yöneticilerinin özelliklerini anlatmış adam.
Yalandan yere gocunmyalım.

sizi net olarak anlayamadım,
herkes kendi yaptığından mesuldur,

birtakım yanlışlar yapıyor ve bunları biliyorsanız ,düzeltiniz.
ben yapıyorum , çünkü herkes yapıyor deyip içselleştiriyorsanız
kendinizi kandırıyorsunuz demektir
ki buda sağlıklı bir davranış değil.

ben bana ait olmayan bir kabahati üstlenmem.

bu konuyla oda ilgili olarak da fiyat kırmanın ve oda yöneticilerinin ilgisini çözemedim ?

arkadaşım ben yapıyorum demedim,genelleme yaptım.
ne yazıkki piyasadaki mali müşavirlerin çoğunun durumu böyle,oda yönetimlerinde
bulunan kişilerde böyle.o yüzden tepki vermiyorlar,emeksiz alınan belge sahiplerinin
ne yapmasını bekliyoruz.
Ali TEZEL doğruyu söylemiş,azınlık bu yanlışları yapmıyor olabilir ama sonuçta büyük bir çoğunluk yaptığı
için camiamıza mal oluyor.Sen ben dışarıda kalamıyoruz.

Tepki verelim evet,sonuna kadar,
ali tezel şöyle,ali tezel böyle,oda bu işe el at,başkan bunun haddini bildir.vs.vs.vs.vs.Arkadaşlar sene başındayız,neler yaşıyoruz,nelerle karşılaşıyoruz,bunlar bizim mesleğimizde oluyor,bunlarıda atlamayalım,bunlarıda tartışalım.Birçok kez ve defalar bu platforda yazılmış çizilmiştir.bunların ayrıntılarına girmek yersiz olur ve görüldüğü üzere çözümde olmuyor.çünkü samimi değiliz ve inanın ali tezel gibi insanlarda bu yüzden bizlerle ilgili çok kolay yorumlar yapabiliyorlar.sadece ali tezel mi,mükellefleriniz,maliye,sgk,odalar vb tarafların bizler hakkındaki görüşleri çok mu değişik,HAYIR kocaman bir HAYIR.

Bana kalırsa bu işlerle uğraşmak yersiz. Hekes kendi işine baksın. Demokrasi varsa hakaret olmadıkça herkes istediğini söyler.