zirve

Alt Taşeronun Alt Taşeronu

Üyelik
7 Eyl 2005
Mesajlar
191
Konum
Tekirdağ
Merhaba,

Firmamız bünyesinde tesis inşaatı yapıyoruz. SGK da işyeri dosyası açtık. Tesisin inşaatında bir kısım işleri alt yükleniciye verdik, bu nedenle sgk da bizim dosyanın altında bir dosya açtı çalışan işçilerinin sigortaları için. buraya kadar tamam.

Şimdi alt yüklenici de bazı işleri başka bir alt yükleniciye yaptırmak istemektedir. Bu son alt yüklenicinin çalışanlarının sigorta girişleri nasıl olacak ? Bizim sgk dosyasının altında bir dosya mı açtırması gerekecek ? Yoksa ilk alt yüklenicinin dosya numarasını mı kullanacak ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
 

şeref aydemir

Tanınmış Üye
Üyelik
25 Kas 2011
Mesajlar
4,766
Konum
ankara
Sanırım bu iş sizin asıl işiniz ve sizden iş alan, işveren adına bağımsız işyeri sicil numarası açılmadığına göre, sizden iş alan işverenin aldığı bu iş başka bir işverene taşere edilemez düşüncesindeyim.
 

ferhat

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
6 Haz 2005
Mesajlar
5,895
Konum
İSTANBUL
Sayın şeref beyin yazdıkları doğru Alt taşeronun ,alt taşeronu olmaz.Ancak sizin altınızda bir alt taşeron numarası alarak işi yapabilirler
 

şeref aydemir

Tanınmış Üye
Üyelik
25 Kas 2011
Mesajlar
4,766
Konum
ankara
Tabi bu noktada sözleşme kapsamında taşere edilmiş olan (yani önceki alt işverenin uhdesindeki) aynı iş,bu (alt)işveren tarafından başka bir (alt)işverene taşere edilemiyeceği gibi(yani alt taşeronun,alt taşeronu olamayacağı gibi) bu işi veren asıl işveren tarafından önceden taşere edilmiş olan bu aynı iş ,bu defa yine sözleşme kapsamında tekrar(başka bir alt işverene) taşere edilemez,bu noktanında ayrıştırılması gerekir kanaatindeyim.
 
Son düzenleme:
Üst