Ana Sözleşme Amaç Konu Tadilatı Hakkında...

gulpembe

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar bir LTD şirketim firma ünvan ve amaç konu değişikliği yapıyor. Ünvan değişikliği için kararı hazırladım. Kararın devamında amaç konu değişikliği yapacağım. Firma ünvanındaki "danışmanlık" kaldırıp yerine "pazarlama" eklenecek. Bu noktada daha önce hiç anasözleşme tadili yapmadığım için konuya vakıf olmadığımdan 2 sorum olacak:
1-Danışmanlığın anasözleşmedeki açıklamasını ilk 4 maddede yapmıştım. Onu çıkartıp yerine eklediğim pazarlama sektörünün açıklaması 3 madde. Bu durumda anasözleşmede normalde 5. maddedeki açıklamayı 4 e çekip sıralamayı yeniden mi yapmam lazım? Yoksa bunun yolu yöntemi nedir?
2-Anasözleşmenin sadece amaç konu kısmında değiştirmediğimiz maddelerini de devamı olarak yazacak mıyım?

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim...

Amaç Konu kısmının tamamını değişen ve değişmeyenlerle birlikte tadil etmeniz gerekiyor.

merhaba
yeni bir şirket kurduk, züccaciye ve dekorasyon ürünleri üzerine, amaç konu bölümüne satacağı ürünleri ekledik, dükkanında ki ürünleri kendine ait internet sitesinden de satışa sunacağını söyledi ama internet satışı diye ekleme yapmadık. bundan dolayı bir sıkıntı yaşar mıyız ? ana sözleşme tadili yapmak gerekir mi ? aynı ürünleri internetten satacak. teşekkürler