Anonim Şirket Tek Ortağa Düşmesi

Elaj

Katkı Sunan Üye
Merhabalar iyi günler,

bir anonim şirketim var
A ortak
B ortak
ortakların hepsi hisselerini C ortağa devredip şirket tek ortaklı a.ş. olarak devam edecek şirket olağanüstü genel kurul yapıp toplantı tutanağında yönetim kurulunu belirleyecek yalnız
C ortak burada olmadığı için Yönetim kurulu kararı kararını (görev taksim kararı) vekaleten imza atabilir mi (vekalette ticaret scil müd. işlem yapmaya , karar defterini pay defterini imzalamaya seçmeye seçilmeye diye yazıyor, )

Hazirun cetvelinide
normalde tek ortaklı a.ş. hazirun hazırlamak zorunlu değil fakat bunda vekalet olduğu için vekil tayim ettim diye vekaletname hazırlanması gekiyor sanırım noterden
doğru yoldamıyım acaba bu konuda

Sn. Jale_7 mevcut vekalet ile işleminiz onaylanmaz diye düşünüyorum. Siz ya şansınızı deneyin yada odadan destek almanızı tavsiye ederim. (Şayet İstanbul gibi büyük şehirlerde değilseniz çok daha iyi destek alırsınız...) İyi Günler,

• Beğen
Etkileşimler: Elaj
Sn. Jale_7 mevcut vekalet ile işleminiz onaylanmaz diye düşünüyorum. Siz ya şansınızı deneyin yada odadan destek almanızı tavsiye ederim. (Şayet İstanbul gibi büyük şehirlerde değilseniz çok daha iyi destek alırsınız...) İyi Günler,
maalesef odaya ulaşamadım

ticaret sicilde işlem yapma yetkisi, şirket içinde hisse devretme işlemine karşılık gelmez diye düşünüyorum. onun için hisse devretme gibi açık bir ibare gerekir zannımca.

ticaret sicilde işlem yapma yetkisi, şirket içinde hisse devretme işlemine karşılık gelmez diye düşünüyorum. onun için hisse devretme gibi açık bir ibare gerekir zannımca.
hisse devriyle ilgili ibare var benim takıldığım görev taksim kararı ve hazirun cetvelinin vekalet ile imzalanması