Anonim Şirket Yönetim Kurulu

Elaj

Katkı Sunan Üye
2 kişilik anonim şirket yönetim kurulu
Başkan
Başkan Yardımcısı olarak
Başkan Yardımcısı istifa etmek ister (anlaşmalı olarak )bir karar alıp ilk genel kurul toplantısına kadar karar alınabilir mi

ayrıca yönetim kurulu tek kişi olarak devam edebilir mi sadece başkan olarak başka bir kişiyi yönetim kuruluna atamadan bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekiyor

İstifayı yönetim kurulu kararı ile alabilirsiniz. Tek kişi devam edebilir de edemeyebilir de bunu şirket ana sözleşmesinde ki ilgili maddeye bakarak anlayabilirsiniz.

İstifayı yönetim kurulu kararı ile alabilirsiniz. Tek kişi devam edebilir de edemeyebilir de bunu şirket ana sözleşmesinde ki ilgili maddeye bakarak anlayabilirsiniz.
teşekkür ederim anasözleşmede en az tek kişi yazmaktadır fakat karar alma nisap sayısında tereddüte düştüm

aynı soruyu ito 'ya sordum
Sayın İlgili,

TTK 363 emredici hükümdür. Zira yönetim kurulunu seçmek genel kurulun devredilemez yetkisidir. Üye istifasının yönetim kurulunun onayına sunulması durumunda yapılacak ilk genel kurulun onayına sunulmak üzere geçici üye atanması şarttır. İstifa eden yerine atama yapılmayacaksa üye istifasının kabulü bu durumda genel kurulda yapılmalıdır. Zira üye sayısını belirlemekse genel kurulun devredilemez yetkisidir.

bu cevabı aldım o zaman mecburen ortaklarda bir kişi atanacak