Apartmanda Otomatik Kapı

aykut111

Katkı Sunan Üye
Gen.kur kararı olmadan,yön.kur.kararı olmadan apartmanda birkaç kişi(Yön.Kur.üyeleri dahil) toplanıp otomatik garaj kapısı yaptırıyorlar..Ve uzaktan kumandaları parayla satıyorlar.Haberi olan alıyor,olmayan garaja giremiyor.

Bu durum nasıl engellenebilir?

Ynt: Apartmanda Otomatik Kapı

18. Hukuk Dairesi 2006/6943 E., 2006/9821 K. İçtihat Metninden;

"Kat Mülkiyeti Yasası'nın 19. maddesi hükmüne göre, kat maliklerinden her biri anataşınmazın mimari durumunu titizlikle korumaya mecburdur ve tüm kat maliklerinin rızası olmadıkça anataşınmazın ortak yerlerinde onarım, tesis ve değişiklikler yaptırılamaz. Bu bağlamda, anataşınmazın mimari projesinde yapılacak değişiklere de tüm bağımsız bölüm maliklerinin serbest iradeleri ile onay vermiş olması gerekir."

anlaşıldığı kadarı ile yaptıkları suç.Ve anladığım kadarı ile Görevi Kötüye Kullanmak.
Ancak kötü niyet olmadığına göre, bu tesisi ortadan kaldırmak için neler yapılabilir?

mahkemeye başvurmanız gerekir.

Belediye ye dilekçe yazsak, desek ki "burada tesis inşaatı var.Kaçaktır"
Gelip yıkmazlar mı ?

aykut111 ' Alıntı:
Belediye ye dilekçe yazsak, desek ki "burada tesis inşaatı var.Kaçaktır"
Gelip yıkmazlar mı ?

Yıkmazlar kardeşim, Allahtan ki öyle bi yetkileri yok, ben sıradan bir kapı taktırdım hanım dedi olmaz Amerikan kapı istiyorum şimdi telefon açıp belediyeye şikayet edecekti beni halim ne olurdu acep.

sizin evinize veya yola tecavüz varsa yıkabilir. ama a model kapı b model oldu diye yıkmaz.