fonradar

Araç satışı hk.?

merhaba arkadaşlar kolay gelsin.

gerçek kişi firmamız, limited şirket kurdu ve gerçek kişi mükellefiyetinin kapanışını vericez.
kendi adına kayıtlı 3 araba var ve bunlardan biri banka kredisiyle alındı. taksitler 1 sene sonra bitiyor

2 aracın satışını limited şirket firmasına kapanış tarihinde kesicem fakat kredili araba için ne düşünüyorsunuz.ne gibi bir işlem yapabiliriz.görüşlerinizi bekliyorum iyi çalışmalar.

Ynt: araç satışı hakkında

sıkıntı yaşamamak açısından ; kredi bitene kadar aracı şirkete emsal değerden kiralık gösteriniz. kredi bittiğinde ise noter satış sözleşmesi ile aktife alınız.

bankayla bir görşün kalan borcu şirket kabullenirse devri olabilir veya banka şirketi uygun bulursa

cevaplar için teşekkürler
kapanış olucağından kredili aracı kendisine fatura edicez o zaman

Ynt: Araç satışı hk.?

By.Serhat ' Alıntı:

gerçek kişi firmamız, limited şirket kurdu ve gerçek kişi mükellefiyetinin kapanışını vericez.
kendi adına kayıtlı 3 araba var ve bunlardan biri banka kredisiyle alındı. taksitler 1 sene sonra bitiyor

2 aracın satışını limited şirket firmasına kapanış tarihinde kesicem fakat kredili araba için ne düşünüyorsunuz.ne gibi bir işlem yapabiliriz.görüşlerinizi bekliyorum iyi çalışmalar.

Merhaba ;

Eğer şahıs firmanız bilanço usulüne tabi bir mükellef ise kurulan şirkete GVK 81.maddesine göre geçişi düşünmenizi öneririm.

Neden fatura kesip KDV,noter, v.s ödeyesiniz ki.Konu forumda sık görüşüldü.

Ynt: Araç satışı hk.?

muhasebe ' Alıntı:
By.Serhat ' Alıntı:

Merhaba ;

Eğer şahıs firmanız bilanço usulüne tabi bir mükellef ise kurulan şirkete GVK 81.maddesine göre geçişi düşünmenizi öneririm.

Neden fatura kesip KDV,noter, v.s ödeyesiniz ki.Konu forumda sık görüşüldü.

şiket 1 sene önce kuruldu bizde mahkeme kararıyla ayni sermaye eklicektik ama buna karar verdik