Araçların Envantere Alınması

işyerini yeni açtım.2012 yılından beri kullamakta olduğum binek aracımı serbest meslek kazanç defterinin aktifine nasıl kayıt yapmam gerekir.ve amortismanı konusunda yardımcı olurmusunuz.

işyerini yeni açtım.2012 yılından beri kullamakta olduğum binek aracımı serbest meslek kazanç defterinin aktifine nasıl kayıt yapmam gerekir.ve amortismanı konusunda yardımcı olurmusunuz.

Vergi dairesine dilekçe ile aracınızı işinizde kullanacağınızı bir dilekçe ile belirtin.Defterinizin en arka sayfasına aracınızı kayıt edin ve burda hesapladığınız amortismanınızı (Geçici vergi ve Yıl sonunda) gider yazınız

aynı durum bilanço defterine tabi mükellefimizde de var. Açılış 2013 ama araç faturası 2011 bu aracı kayıtlara nasıl almam gerekiyor ? iyi çalışmalar

aynı durum bilanço defterine tabi mükellefimizde de var. Açılış 2013 ama araç faturası 2011 bu aracı kayıtlara nasıl almam gerekiyor ? iyi çalışmalar

Aracı nerden almış, Vergiye tabi mükelleften mi? Yoksan Vergiye tabi olmayan mükelleften mi? bunlarıda yazarsan doğru bilgi vermiş olurum bekliyorum