Aralık 2011 yeterlilik

büyük şehirlerde olupta dershaneye gidebilen arkadaşlar, benim gibi küçük şehirde olan dershaneye gidemeyen (dershane olmadığı için) arkadaşlarınıza not ve verilen tüyolarla ilgili bilgi verirseniz, nasıl mutlu edeceğinizi bir bilseniz.

Ynt: Aralık 2011 yeterlilik

bu arada çalışmalarınız nasıl gidiyor? sınava az zaman kaldı kendinizi yeterli görüyormusunuz? ben aralıkta maliyet, vergi mevzuatı denetim ve analize gireceğim, bu dört derse birden çalışıyorum.maliyet ve analizden korkuyorum, ayrıca farkındaysanız artık analizide zorlastırdılar. analize ilk girdiğimde hiç çalışmadan 45 aldım, 2. girişimde 2-3 temmuz sınavında çok çalışmama rağmen 20 aldım, çünkü soru tarzını değiştirmişlerdi, hiç sormadıkları soruları sordular mesela satışların maliyeti tablosunu sordular analizde bu sınavda ne soracaklar çok merak ediyorum, anlıyacağınız artık çok çalışmamız gerek 1 dersimiz daha var aslında analiz gibi.

bende maliyetle vergiye gireceğim son iki dersim ..ama nedense bi türlü kendimi veripte ders çalışamıyorum..sebebini bende anlamdım galiba artık çok fazla sıkıldım..ee ev çocuk deyince inanın hiç zaman kalmıyor keşke şu sınavı çocuk yapmadan önce verseymişim diyorum..ben 15 gün önce verginin hepsi okudum sadece çok göz önünde olan konulara ağırlık verdim ondan soonrada maliyette geçtim onuda forumdan indirdiğim kaynakla ilk başta çalıştım şimdide yurdakul çaldağ ve kamil büyükmirzanın kitaplarını aldım onlardan sıreayla başladım çözmeye sanki verimli çalışamıyormuşum gibi geliyor zaten günde en fazla 2 saatimi ayırabiliyorum..ama bu sınavda ikinide verip artıksmmm olmak istiyorum çok sıkıldım..eminim herkes benim gibidir( maliyettende artık iyice gözüm korktu mart sınavına girmiştim ve 5 almıştım zaten o soruya şimdi bakınca bile çözemiyorum yine öyle bişey gelirse bu belgeyi alamam herhalde:(

bende maliyetten aynı durumdayım, islam çankayanın sarı kitabındaki konu anlatımlarını bitirdim, yurdakul çaldağın kitabındaki soruları çözmeye başladım, ama çözemiyorum, safha maliyet lifoya göre, standart sapmalar, net satış değerinden maliyet hesaplama gibi konulardan hiç anlamıyorum, sınava giren bir arkadaşımla birlikte üniversitede maliyet muhasebesi dersi veren bir hocadan ders almak için yarın görüşmeye gideceğiz, bakalım hocanın bize faydalı olmasını umut ediyorum, burada sizinlede paylaşırım öğrendiklerimi...

Ben de İslam Çankaya nın kitabını almayı planlıyorum. Sizce nasıl bir kitap? Tavsiye eder misiniz ?

İslam çankayanın kitabı, çok fazla ayrıntılı herşeyi öğrenmek için bire bir, fakat gerçekten kitabın başına oturup hakkını vererek çalışırsan iyi, ama anlamadan geçersen konuyu, yapacak bişey yok, tavsiye ederim tabiki iyi bir kitap...

islam çankayanın tamamlama kitabı 2008 basımı. ben 2013 te yeterliliğe girecem. bu kitabı alsam bana bir faydası olurmu? teşekkür ederim

saygılarımla