Aralık Ayında İlk Defa Sınava Girecek Arkadaşlar Toplanalım?

rkrlmaz

Katkı Sunan Üye
aralıkta ilk defa yeterliliğe girecek arkadaşlar toplanalım nasıl çalısacağız hangi kaynaktan çalışacağız.;Bende büyük belirsizlikler var dehanın setini aldım internetten.ama kitaplar çok uzun gibi.Bulundugum şehirde özel kurs yok oda da eğitim açmıyor.Onun için grup olarak bilgi alışverişi yapsak iyi olur hepimiz için.Birde nasıl çalışmak lazım hangi dersten başlamak lazım .Önceki sınavlara giren arkadaşların da önerilerini bekliyorum.

Ynt: Aralık ayında ilk defa sınava girecek arkadaşlar toplanalım

Kafanızda belirsizlikler olması normal çünkü yetkili kurumca belirlenmiş bir kaynak yok.

Vergi Hukuku konusuna giren kanunların son güncel hallerini döküp direk olarak kanundan çalışın. Ben böyle çok daha iyi ezberledim.

Meslek hukukunu 3568sy kanun bağlı yönetmelik ve yönetmelik eklerini indirip bu kaynaklardan çalışın.

Temel Hukuk Arif Kocaman'ın Tesmer yayınlarından çalışın.(Komisyon değişmezse yeterli bir kaynak)

Denetim'e bence bir kaynaktan çalışın ama 2-3 farklı kaynaktan da başlıklara bir göz atın derim. (Basit örnek : bir kitapta mali tablolar denetimi diye anlatıyor öyle anlıyor ve ezberliyorsunuz ama sınavda finansal tablolar denetimi diye sorarsa bu ne diye kalmayın.)

slm bende nasipse ilk defa Aralık/2012 döneminde smmm yeterliliğe girecem. Nasil çalışmalıyız ne önerirsiniz... Şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar bu yeni ttk ve tms ile ilgili sorular acaba kasım ayındaki sınavda çıkar mı?
Geçtiğimiz sınavda çıkmış mıydı acaba?

genel olarak kanı şu şekilde :
meslek :3568 sayılı kanun
denetim: hasan türedi veya deha
mali tablolar: deha
hukuk: arif hoca
vergi: ozan bingöl
finansal: çıkmış sorular + deha
maliyet: çıkmış sorular + yurdakul çaldağ (sadece soru vardır konu anlatımı yoktur )+ deha

Smmye 2 defa girdim kazanamadım. nasıl çalışmalıyım.

arkadaşlar aralıkta girecek kaç kişiyiz ? çalışmaya başlayan var mı ?

Ynt: Aralık ayında ilk defa sınava girecek arkadaşlar toplanalım?

slm bede ilk defa girecem henüz başlamadım çalışmaya. Aslında nerden nasıl başlamalıyım bilmiyorum. Sınava giren arkadaşlar lütfen tecrübelerizi paylaşın. Bilgi paylaştıça artar... :) :) :) Şimdiden teşekkürler.

Alıntı Ekle

slm bede ilk defa girecem henüz başlamadım çalışmaya. Aslında nerden nasıl başlamalıyım bilmiyorum. Sınava giren arkadaşlar lütfen tecrübelerizi paylaşın. Bilgi paylaştıça artar... Şimdiden teşekkürler.

bi ben değilmişim demekki...hem içim içimi yiyor hem de doğru düzgün başlayamadım...aralıkda ilk defa gircem ama napıcağımı bilmiyorum :(

selam arkadaşlar ben temmuz 2012 de ilk kez sınavlara girdim siz söyleyebileceğim tavsiyeler sınav zamanı yaklaştığında mutlaka kafanızda bazı dersleri riske atmak durumunda kalıyorsunuz özellikle sınav günü o kadar sıkıntı oluyor ki nerdeyse şu dersin sınavına girmeyeyim diyecek kadar bence ders seçin ilk hakkınızda sınava girmezseniz hakkınız yanmıyor muhasebeden monografi çözün bol bol bi kaç tane değil 10 belki 15 tane maliyetten konu bölmeyin ben öyle yaptım kaldım bu dönem her ne kadar maliyetten dağıtımlar satışların maliyeti gelir tablosu gelecek gibi görünsede hiç konu bölmeyin derim vergi tam bir işkence belki bu dönem biraz daha kolay sorabilirler hukuk yeni kanun var eski sorulara bakın derim analizden kesinlikle yorumları öğrenin oran analizi formüller tamamda birde bunların yorumlarını bilmeniz gerek meslek için ise kitabı alıp okuyun imkanınız varsa dehanın kitapçığı var dershaneye gidenlerden alabilirsiniz yeterli olur analiz içinde iyi olur denetim ise ders artık zorlaştı eskisi gibi kolay değil ben dehanın kitaplarından çalışıyorum içeriği geniş ama kesinlikle yeterli dersler için

hangi derslerden geçtiniz ? bide ben bu dehanın kitapçıklarını nasıl alırım.ben iskenderundayım. en yakın yer ankara o da 8 saat .herkes deha nın kursunu ve kitaplarını övüyor.ben seti aldım. ama o bahsedilen küçük kitapları nerden temin edebilirim ? kursa giden arkadaslar olsa ders notu aslında daha faydalı olur gibi geliyor.

rkrlmaz ' Alıntı:
hangi derslerden geçtiniz ? bide ben bu dehanın kitapçıklarını nasıl alırım.ben iskenderundayım. en yakın yer ankara o da 8 saat .herkes deha nın kursunu ve kitaplarını övüyor.ben seti aldım. ama o bahsedilen küçük kitapları nerden temin edebilirim ? kursa giden arkadaslar olsa ders notu aslında daha faydalı olur gibi geliyor.

kurs işi biraz reklam önemli olan kaynaklar dehanın kaynaklarını tavsiye ederim internet ten alabilirsin gerçi sende varmış sanırım kitapçıklar için anca kursa giden birisnden fotokopi çekebilirsin birde dehanın kursa gideblere verdiği son hamle kitabı vardı piyasada satılmıyo onuda elde edebilirsen durum bu ama yinde sende olan setten de işi görülür ancak düzenli çalışabilirseniz son zamana bırakmayın sonuçta 7 ders var

ben seti aldımgımda 7 ana kitap ve ekstra 3 tane kitap daha vardı içinde son hamle de vardı. ama bu kitapçık işini nasıl çözecem sizin elinizde var mı fotokopi imkanı olur mu ? birde 3 ayda 7 ders yetişirmi nasıl bi çalışma uygulamak lazım .zaten normalde tüm gün bürodayım.geriye aksam kalıyor.

Ben ve eşim olmak üzere bizde 2 kişi ilk defa sınava gireceğiz.

Eşim odanın kursuna gidiyor.(Ben daha hiç çalışmaya başlamadım hergün başlıyorum:) )

Kaynak olarak Dehanın tam setini aldım 7+1 kitap kitaplar fena değil gibi duruyor. yeterli olacağını düşünüyorum.

evet arkadaşlar benimde ilk girişim olacak arkadaşlarım şu kitapları önerdiler...özellikle vergi ve denetim kitapları iiimişş, bende aldım ve başladım zaman kaybetmeye gerek yok....herkese kolay gelsin...

maliyet: yurdakul çaldağ
denetim: hasan türedi
mali tablolar: deha nın tek kitabı
vergi: Ozan bingöl ün kitabı tavsiye edilenler....

kitaplar yeterli olamsına oluyorda onlara çalışamaya adam lazım:cool: erkenden başla daha zaman var kitaplar çok geniş

genel olarak kanı şu şekilde :
meslek :3568 sayılı kanun
denetim: hasan türedi veya deha
mali tablolar: deha
hukuk: arif hoca
vergi: ozan bingöl
finansal: çıkmış sorular + deha
maliyet: çıkmış sorular + yurdakul çaldağ (sadece soru vardır konu anlatımı yoktur )+ deha

Ben Temmuz/2012'de Muhasebe Denetimi dersinden tek ders sınavına girdim, hazırlanırken Hasan Türedi'yi kaynak olarak belirledim. Satır satır ezberledim, çıkan sorular ile kitabın alakası yoktu. Hasan Türedi eski komisyonun kitabıydı ve Muhasebe Denetimi dersi için komisyon kesinlikle değişmiş. En son sınavın soru mantığına bakarsanız geçmiş yıl sorularına göre farklı olduğunu farkedebilirsiniz. Ben (Eğer tekrar girersem) bu sefer Deha'dan çalışayım diye düşünüyorum, tabi önerisi olan başka arkadaşlar varsa memnuniyetle dinlerim.

Ben Temmuz/2012'de Muhasebe Denetimi dersinden tek ders sınavına girdim, hazırlanırken Hasan Türedi'yi kaynak olarak belirledim. Satır satır ezberledim, çıkan sorular ile kitabın alakası yoktu. Hasan Türedi eski komisyonun kitabıydı ve Muhasebe Denetimi dersi için komisyon kesinlikle değişmiş. En son sınavın soru mantığına bakarsanız geçmiş yıl sorularına göre farklı olduğunu farkedebilirsiniz. Ben (Eğer tekrar girersem) bu sefer Deha'dan çalışayım diye düşünüyorum, tabi önerisi olan başka arkadaşlar varsa memnuniyetle dinlerim.

dehanın kursuna gittim bakırköydeki yerine orda 61 soru vermişlerdi 2soruyu bildiler zaten geçersem bu sorulardan dolayı geçerim ama tabi 50 anca ya olur ya da 40 larda olur

merhaba arkadaşlar.aralık-2012 ilk defa yeterlilik sınavına girecegim.kaynak konusunda dehanın setini aldım.yeterli gibi gözüküyor ama tam anlamıyla ders çalışmak için sınava 2 ay kala işten ayrılmayı dahi düşünüyorum.

merhaba arkadaşlar.aralık-2012 ilk defa yeterlilik sınavına girecegim.kaynak konusunda dehanın setini aldım.yeterli gibi gözüküyor ama tam anlamıyla ders çalışmak için sınava 2 ay kala işten ayrılmayı dahi düşünüyorum.

o kadar kasma arkadaşım dehanın kitapları ve geçmiş yıl sorularını oku. ilk defada hepsini vermek zorunda değilsin iştende sakın ayrılma.

ayrıca bende aldım belgemi o kadar gözünde büyütme tamam değerli bir belge ama sonuçta sihirli değnek olmaz bu belge. donanımın iyi ise tabiki para kazanırsın ilerde.