Aralık Meslek Hukuk Soru Tahminleri

1)Birlik Genel Kurulunun görevleri ?
2)3568 Sayılı kanun ve SMMM.ve YMM. Odaları Birliği Yönetmeliği’ne göre oluşan Birlik DisiplinKurulunun;a ) Teşekkülü,b ) Kurul üyelerinin seçilme süreleri ve üyeliğe kimlerin seçilemeyecekleri,c ) Kurulun toplantı ve karar sayısı,d ) Kurulun görevleri,​
hakkında kısaca bilgi veriniz.

3) 3568 Sayılı meslek yasamızda; meslek mensuplarımıza getirilmiş olan yasaklar hakkında kısaca bilgi veriniz.

benim tahminime
1- ücret tarifelerinin hazırlanması ve ilanı
2-odaların denetim ve inceleme konuları yada oda incelemesine kimler karar verir.
3-genel mesleki standarlar
4-disiplin soruşturma ve kovuşturmsına yer olmadığına dair karar

benim tahminime
1- ücret tarifelerinin hazırlanması ve ilanı
2-odaların denetim ve inceleme konuları yada oda incelemesine kimler karar verir.
3-genel mesleki standarlar
4-disiplin soruşturma ve kovuşturmsına yer olmadığına dair karar

disiplin soruşturma ve kovuşturmsına yer olmadığına dair karar NEDİR ?

arkadaşlar geçmiş yıllar sorularını inceledim daha önce sınavda sorulmuş sorular tekrar hiç sorulmuyor doğru mu ?

sayın yatkin20 ,

disiplin soruşturma ve kovuşturmsına yer olmadığına dair karar cevabı nedir ?

sayın yatkin20 ,

disiplin soruşturma ve kovuşturmsına yer olmadığına dair karar cevabı nedir ?

disiplin soruşturma ve kovuşturmasına yer olmadığına dair karar soruşturma yapılan meslek mensubuna ve şikayetçi ve odalara soruşturma tarihinden itibaren üç ay içinde yazılı olarak bildirilir. Bu karara karşı Birlik Disiplin kuruluna karşı şikayetçi ve ilgili oda kararın tebliğ tarihinden itibaren bir ay içinde itiraz edebilir. Birlik Disiplin kurulıunun verdiği kararlar kesindir. Birlik Dsipilin kurulu red cevabı verirse bu kararlara karşı yargı yoluna gidilebilir.