fonradar

Ard Arda Düzeltme Beyannamesi Verme

islm

Katkı Sunan Üye
herkese merhaba,

Kanuni süresinde birden çok düzeltme beyannamesi versek sıkıntı çıkar mı.31' i gündüzünde bir kere normal beyanname verdim, akşamında düzeltme verdim şimdi ise ayın 1'inde tekrar düzeltme versem problem çıkar mı ceza gibi:)?

Matrah artırıcı düzeltme ise sorun olacağını sanmıyorum. Ama tabi bu düzeltmeler her ay sürekli çok sayıda olursa dikkat çeker.

Ayrıca, Sn. smmm-ankara nın cevabına ilaveten izahatlerinizi anlaşılır ve net oluşturmalısınız. Zira vergi beyannamelerimizin birçoğu birbiri ile bağlantılı olduğundan bazen birden fazla da düzeltme verebiliyoruz.
Örnek : Kdv beyanınızı düzelltiğinizde B formu ve geçici beyannamede düzeltilebiliyoruz.

merhaba,

düzeltmelerle ilgili güncel mesaj bulamadım. Kanuni süresinde verilen beyanlarda DV tahakkuk ediyor muydu ?

Sirküler No :2016/185 : Yapılan düzenlemelerden biri de 488 sayılı Damga Vergisi Kanununa ekli I sayılı tablonun
Makbuzlar ve diğer kağıtlar" başlıklı bölümünde değişiklik yapılarak, vergi
beyannamelerine ilişkin kanuni süresinde düzeltme amacıyla verilen vergi beyannamelerinin
damga vergisinin konusu dışına çıkarılmasıdır.

bilgisine sahibim konuyla ilgili farklı bir durum var mı

merhaba,

düzeltmelerle ilgili güncel mesaj bulamadım. Kanuni süresinde verilen beyanlarda DV tahakkuk ediyor muydu ?

Sirküler No :2016/185 : Yapılan düzenlemelerden biri de 488 sayılı Damga Vergisi Kanununa ekli I sayılı tablonun
Makbuzlar ve diğer kağıtlar" başlıklı bölümünde değişiklik yapılarak, vergi
beyannamelerine ilişkin kanuni süresinde düzeltme amacıyla verilen vergi beyannamelerinin
damga vergisinin konusu dışına çıkarılmasıdır.

bilgisine sahibim konuyla ilgili farklı bir durum var mı

Merhaba
Şu an için herhangi bir değişiklik yok.6728 sayılı kanun 28.madde sonunda bu konuda düzenleme yapılmış ve halen geçerlidir.