fonradar

Arkadaşlar Bildiğim Program Olan Mikro mu Yoksa Kampanyalı Luca mı ?

Merhaba arkadaşlar.. kullanmış olduğum bildiğim proğram olan Mikroyumu alayım yoksa ilk yıl ödemesiz 500 euro bedelli her yıl 100 euro artı kdvli Lucayımı kullanayım. mikroda herşeyi yapabiliyorum biliyorum kullanıyorum fakat luca kullanmadım ve bu yüzden nasıl olduğunu bilmiyorum ama görüyorum ki herkes yavaş yavaş lucaya geçiş yapıyor sizce nasıl bir yol seçeyim. Mikromu yoksa Lucamı ? Karar veremedim bir türlü.. Bu konuda görüşleriniz benim için gerçekten önemli ..

Ynt: Arkadaşlar Bildiğim Program Olan Mikro mu Yoksa Kampanyalı Luca mı ?

:)
Aynı durumdayım, lucayı seçicem.

merhaba her ikisinide kullanmadım, vega kullanıyorum

fakat bir çok yerden duydum , kullanan arkadaşlarda var hatta giderek çoğalmakta herkesin söylediği Luca harika...Büro açarsak ozaman düşünebilirim bende.

Bildiğim 100? 100 firmaya kadar. Daha fazla firma açtığınızda ayrıca ödeme yapıyorsunuz. Ayrıca int. üzerinden çalışmak cazip gelebilir, ama dikkatsiz bir kepçe operatörü sizin bölgenize ait tel. kablolarını kopartırsa eliniz kolunuz bağlı kalırsınız.

arkadaşlarım ben de vega kullanıyorum ve programımdan çok memnunum ve de lucayı kimseye tavsiye etmiyorum eğer yeni büro açıcaksanız vega almanızı öneririm çünkü bilgisayar+5 kullanıcılı vega müşavir seti 1345usd+kdv hem de verdikleri bilgisayar öyle eften püften değil en az ben 2007 nisanda aldım o zaman bana verdikleri bişlgisayar p4 3.2 en az bunu veriyolar yani bilgisayarı da çok sistemli o yüzden vegayı öneriyorum

Arkadaşım, luca iyi olabilir mikro veya vega vs vs... benim tavsiyem her geçen gün yeniden düzenlenen formlar, bildirimler gibi ek işler için programın seni enaz uğraştırarak sorunu gideren ileriye dönük programlar alman. luca internet olan her heryerden kayıt yapılabilir program ok. ama artık internetein olduğu ve IP numrasını ve şifresini bildiğin ve server in açık olduğu her programa uzaktan girilebiliyor. bunlarıda göz ardı etme. hangi programı kullanıyorsun dersen.. şirket bünyesndeki muhasebeler için Presto Plus, ofis için orka kullanıyorum. ve tüm şirketlere ve ofise uzak masa üstü bağlantısı sayesinden dünyanın her yerinden ulaşabiliyorum. bilginize.

arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim.. Ben bugün kalmış olduğum ikilemden kurtularak micro v12 almaya karar verdim ve siparişimi verdim.. Hayırlısı olsun diyorum Allah hepimize bereketli kazançlar nasip etsin diyorum. Herkesin ramazan ayını kutluyorum...

mikro kullanan biri lucayı kullanmakta zorlanır. mikro v.12 de yaptığım şeyleri lucada yapamıyorum. örnek ; serbest meslek makbuzunuzu yazdıramıyorsunuz, mikroda kestiğiniz makbuzu kaydettiğinizde size gelir, müşterinize gider kaydedilip yazıcıdan çıktınızı alabiliyorsunuz, lucada beyannameleri bdpye atıp gönderebiliyorsunuz, mikrodan ister toplu ister firma bazında beyannameleri şifre girme derdiniz olmadan gönderebiliyorsunuz, personel tekrar girişlerini lucadan gönderemiyorsunuz, mikroda istediğiniz kadar işçiyi programdan şıp diye gönderebiliyorsunuz, aylık bildirgeleri lucadan gönderemiyorsunuz, mikrodan şifre girişi yapmadan gönderebiliyorsunuz mikro sql veritabanı kullandığından sınırsız rapor oluşturabiliyorsunuz ayrıca luca kullanıyorsanız ms office lisansınız yoksa +maliyete katlanıyorsunuz, mikroda güncellemeler muhasebeciler için ücretsiz, daha sayamadığım bir çok kolaylık mikroda. luca programını almıştım, ama mikro programının yanında çok yavaş. ayrıca mikroyu web üzerindende luca hızda kullanabiliyorum.

Bence mikro.

nane ' Alıntı:
Bildiğim 100? 100 firmaya kadar. Daha fazla firma açtığınızda ayrıca ödeme yapıyorsunuz. Ayrıca int. üzerinden çalışmak cazip gelebilir, ama dikkatsiz bir kepçe operatörü sizin bölgenize ait tel. kablolarını kopartırsa eliniz kolunuz bağlı kalırsınız.
Kablosuz internet olduğu için bu korku aşılabilir bence.
Saygılar.

"luca kullanıyorsanız microsoft office lisansınız olmalıki raporlarınızı alıp excel veya word de açabilin." bilgisini öğrendim. Acaba ms wiewer sürümlerinde de mi çalışılamıyor?
-/-
Diğelimki luca programı terk ettiniz ve başka bir programa geçtiniz. Daha sonraki yıllarda bir firmanıza ait geçmiş kayıtlarınızı görmek istediniz bunu izin veriliyor mu? Yoksa üyelik son buldu güle güle mi deniyor?

cuneytgulmez ' Alıntı:
nane ' Alıntı:
Kablosuz internet olduğu için bu korku aşılabilir bence.
Saygılar.

;D ;D ;D

Geçmek için değil bilgi sahibi olmak için.

nane ' Alıntı:
...
Diğelimki luca programı terk ettiniz ve başka bir programa geçtiniz. Daha sonraki yıllarda bir firmanıza ait geçmiş kayıtlarınızı görmek istediniz bunu izin veriliyor mu? Yoksa üyelik son buldu güle güle mi deniyor?
Üyelikten çıkmanız halinde dahi veri erişimine izin veriliyor.

ercandream ' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar.. kullanmış olduğum bildiğim proğram olan Mikroyumu alayım yoksa ilk yıl ödemesiz 500 euro bedelli her yıl 100 euro artı kdvli Lucayımı kullanayım. mikroda herşeyi yapabiliyorum biliyorum kullanıyorum fakat luca kullanmadım ve bu yüzden nasıl olduğunu bilmiyorum ama görüyorum ki herkes yavaş yavaş lucaya geçiş yapıyor sizce nasıl bir yol seçeyim. Mikromu yoksa Lucamı ? Karar veremedim bir türlü.. Bu konuda görüşleriniz benim için gerçekten önemli ..
merhaba bende mikroprogramını kullanıyordum luca programına geçtim şöyle anlatayım eger muhasebe bürosunda çalışıyor isen kullanılabilecek bir program ama şirkette kullanacak isen tavsiye etmem çünki; eğer ihracaat yapan bir firma ise $ fiş girişi yapamıyorsun ve hatta en kısa özeti fatura bile kesemiyorsun....ama luca nın en güzel yanı her zaman her yerde internetin olduğu muddetçe her işini yapabilirsin

Eğer sorun internetten erişimse artık hemen hemen her program için int erişim sağlarsınız. Yeterki bilgisayar kurma ve yönetme konusunda iyi birine yaptırın.

Slm arkadaşlar

Ben 18 yıldır mikro programı satış, eğitim ve desteğini veriyorum. Diğer programlarıda inceliyorum. Ben herkese mikro tavsiye ederim bütün programları inceleyen ve karşılaştıran olarak ayrıca sektördeki 18 yıllık deneyimime dayanarak.