fonradar

Arkadaşlar (İnşaat Dosyası) İşin İçinden Çıkamadım

1998 yılında mütahit satmak amacıyla inşaata başlıyor ardından iflas ediyor 2000 yılında inşaatlar tamamlanmadan işi bırakıyor satın alan kişiler icradan yarım kalan binalarını satın alıyorlar elektrik ve su bağlı ssk işi ise karışık yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden tşk edr.

(ben biraz araştırdım bir muhasebeci inşşatı satın alan kişi adına tekrar bir işyeri numarası almış yapı ruhsatındaki isim farklı inşaat dosyasındaki isim farklı (yaptığım araştırmada asıl müteahhidin adına ssk dosyası açılıyor daha sonradanda mütahhit adına işlem yapılacak ve daireler için ayrı ayrı ayrı mütahhit adına ilişiksiz belgesi alınacak ama mütahhidin ssk ya borcu varsa ilişiksizi alamazsınız dediler) bu işi sözmeme yardım arkadaşlar bu tip işlerde ssk nın prosüdürü nedir karşılaşan arkadaşlardan yardım bu iş asıl nasıl olmalı neler yapılmalı ipucu bir kaynak şimdiden tşk edr iyi çalışmalar)

arkadaşlar mesajı daha önce göndermiştim ama başlık değişikliği yapılamıyor sanırım forumda bende mecbur kaldım tekrar başlığı değiştirerek göndermeye kusura bakmayın forum yöneticisi arkadaşlar