Asgari Ücretin Altında Çalıştırılan Sigortalı Eleman

Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam mod arkadaşlardan özür dilerim benim bir sorum olacak Yaklaşık 5 6 senedir Reklam işinde Çalışıyorum yanlz Çalıştığım işyerinde full ( 30 gün ) sigortalı olduğum halde asgari ücretin altında maaş alıyorum şuan asgari ücret 900tl civarı asgari ücretin altında eleman çalıştırmak kanun gereği yasak peki sigortalı olduğum halde nasıl asgari ücret alıyormus gibi hiçbir sıkıntı çıkmadan eleman çalıştırılabiliyor oysaki asgari ücret almıyorum bu konuda ne yapabilirim asgari ücretin altında çalışmak istemiyorum işimide değiştirmek istemiyorum yardım edermisiniz lütfen şimdiden çok teşekkür ederim.

Bölge çalışma müdürlüğüne şikayet edin, incelemeye gelsinler, onlara karşı da aldığınız ücreti söyleyin ve....
evet maalesef şikayet ettiğinizde, durum tespit edilirse işvereninize para cezası kesilecek ve sonrasında işveren personelini değiştirmek isteyecektir kuvvetle muhtemel.

Şikayet edermisiniz işvereninizi bu konuda?
Durumunuzu düzeltmenizin tek yolu bu.

İyi günler bende asgari ücretin altında maaş alıyorum bodrom da gece çalıştığım için gece tazminatıyla ek gelir gösteriliyo ve asgari nin üstünde göZüküyo ne yapmam gerekir yardımcı olur musunuz ?