fonradar

Asgari Ücrette Vergi Dilimi

Merhabalar,
Benim öğrenmek istediğim Örnek olarak Biz Asgari ücret + 300tl yolluk ve 5-6 saat mesai yani 4253+600tl fazla ücret alıyoruz diyelim.
Şİmdi ise bu tutar 5500+600=6100 olması gerekirken muhasebecimiz 5900 tl alacaksınız diyor, 32000 tl vergi dilimize girmişsiniz diyor.
Normalde asgari ücret vergiden muaf değilmi. Yani asgari ücretin dışında kalan aldığımız fazla rakam 32000 olması gerekmiyor mu ? vergi dilimine girmemiz için.
Bu konuyu açıklamanızı rica ediyor, iyi çalışmalar diliyorum.

Merhabalar,
Benim öğrenmek istediğim Örnek olarak Biz Asgari ücret + 300tl yolluk ve 5-6 saat mesai yani 4253+600tl fazla ücret alıyoruz diyelim.
Şİmdi ise bu tutar 5500+600=6100 olması gerekirken muhasebecimiz 5900 tl alacaksınız diyor, 32000 tl vergi dilimize girmişsiniz diyor.
Normalde asgari ücret vergiden muaf değilmi. Yani asgari ücretin dışında kalan aldığımız fazla rakam 32000 olması gerekmiyor mu ? vergi dilimine girmemiz için.
Bu konuyu açıklamanızı rica ediyor, iyi çalışmalar diliyorum.
Selamlar;
Net olmamakla beraber asgari ücret alt limiti kaldırıldığından kaynaklı diye biliyorum.
" Asgari ücret alt limit kaldırıldı " şeklinde bir aratma yaparsanız sanırım sorununuz net ve hızlı cevabını bulabilirsiniz.
Saygılarımla

Asgari ücret üzerinden gv. ve damga v. alınmamaktadır. Haricen aldığınız diğer ödemeler ( yol parası kart ödemesi ise ve yemekte istisnaya tabi olmaktadır, kalan kısmı vergiye tabidir) asgari ücrette artışa neden olacağı için yine asgari ücret kadar kısmında desteğe tabi olacaktır. Asgari ücreti aşan aldığınız ilave ödemeler için vergiye tabi olursunuz. Bir hesaplama hatası olsa gerek.