Askerden Sonra Yıllık İzin Hakkı

Üyelik
28 May 2010
Mesajlar
1
merhaba
ben 1993 yılında özel bir sektörde işe başladım 2009 da askere gittim
ve asker dönüşü 2010 da tekrar aynı iş yerinde işe başladım
2009 da askere giderken tazminatımı aldım ssk dan çıkışım yapıldı
kısa dönem askerlikten sonra
2010 da 6 ay sonra tekrar işe girdim aynı yerde aynı konumda çalışıyorum
simdi bu durumda yıllık izin hakkım ne olacak
yani eskisi gibi
izin hakkım hiç mi yok ? yoksa yine eskisi gibi 26 gün kullanabilecekmiyim ?
bu konuda bana yardım ederseniz sevinirim
simdiden ilginize teşekkür ederim
 

hadisat

Katkı Sunan Üye
Üyelik
8 Nis 2008
Mesajlar
259
Konum
istanbul
Ynt: Askerden Sonra Yıllık İzin Hakkı

sayın kaganturk evet siz aynı işyerine girdiğiniz andan itibaren eğer 1 yılınızı doldurursanız yıllık izin kullanmaya hak kazanırsınız ve bu süre ise 14 gün kesinlikle olmaz ve 4857 sayılı kanunun 53 ve 54.maddeleri gereği 17.maddedeki 15 ve yıl üzeri olanlar 26 gün izin kullanır olan hakkınız devam eder ve bu şekilde kullanırsınız ve eğer işveren hayır bu şekilde olmaz falan derse ki diyebilir bu noktada kanun yanlış yorumlanıyor bazen ama bu doğru değil kesinlikle 26 gün kullanmanız gerekiyor,kolay gelsin.
 
Üst