fonradar

Askerlik Tecili Hakkında

talcid

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar ben yeni aöf mezunuyum martta staj başlatma sınavına girecem ama tecil süremi ne zamana kadar bilmiyorum nerelere başvurabilirim ne kadar daha tecil ettirme imkanım var bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

askerlik

Merhaba
Bu konuyu bağlı bulunduğunuz askerlik şubesine sorarsanız gereken bilgiyi vereceklerdir sanıyorum.

askerlik şubesini aradım kendini bilmez bir memur bayan beni tersledi gelip yoklamanı yaptıracan sonrada askere gideceksin dedi bu ne saygısızlık bende bir daha aramayı düşünmüyorum çok ihtiyaçları varsa askere gelip alsınlar onlar uğraşsın ben ne uğraşacam

Üniversiteyi bitirdiğiniz tarih itibarıyla 1 yıl normal tecil hakkınız var.Bu süre içerisinde S.M.M.M.staj başlatma sınavına girip kazandığınız takdirde staj süresi boyunca tecilli sayılırsınız.Oda direk milli savunma bakanlığına durumu bildirip bakanlıktan tecil ettirdikten sonra ilgili ilin askerlik şubesine bilgi veriyor. Bir de askere alma dönemi boyunca hasta olduğunuzu belgeleyecek bir rapor alırsanız bir sonraki sınav dönemine kadar askerliğiniz 4 ay tecil olunur. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Hayırlı günler dilerim