Ayakta Çalışamaz Raporu

Merhaba benim kikirdaklarim hasar aldive diz kapagim kaydi doktor bana ayakta calisamaz raporu almalisin dedi calistigim yerde 5 senem bitmek uzere ben bu raporu alirsam yeri degistirirler yani oturarak ama ben oturamiyorum diz kapagim yaniyor 10 gun kabul etmeme hakkim varmis itiraaz edince hakkarimi alabilir miyim kesin cikibilir miyim ve daha sonra dokt. Demesiyle 1 _2 sene dizlerimi dinlendirip kuvvetlendirip ayakta calisamaz raporum olunca baska bi yerde calisabilirmiyim calisamaz raporu her yerde karsima cikarmi

Hastalığınızla ilgili detayları siz bildirmezseniz işyerleri işe giriş aşamalarında direk göremezler. İşe giriş öncesi sağlık muayeninizde çıkan sonuçta görünen ne ise ona göre işlem yaparlar.
Ayakta çalışamaz raporunuzun ileriki işyerinizde karşınıza çıkması ve bunu işe girerken sizin beyan etmemiş olmanız ise ayrı bir sorun olarak ileride karşınıza çıkabilir.
Ayakta çalışamaz raporu aldığınızı varsayarsak bu durumu işverene bildirmelisiniz ve işvereniniz sizi oturarak çalışacağınız bir işe vermelidir. Böyle bir iş veremezse haklarınızı vererek iş akdinizi fesh edebilir yada siz fesh edebilirsiniz.
Fakat oturarak çalışamayacağınıza dair bir raporunuz yoksa bu durumda oturarak çalışma hayatınıza devam etmelisiniz.
İşverenle konuşarak durumunuzu izah ettiğinizde belki tüm bu süreçler yaşanmadan haklarınızı verip iş akdinizi fesh edebilir. Konuşmakta fayda var bence.