fonradar

Aylık Bildirgede Sıfır Güne Kazanç Bildirme

sule

Katkı Sunan Üye
merhaba, doğum izninde olan personelim var. mart ayında 15 gün çalıştı. aynı zamanda ikramiye aldı. 15 günlük çalışması karşılığında maaş+ikramiye tavanı aştığı için ikramiyesinin 642 tl lik tutarı eksik gösterildi. personelim doğum izninde olduğu için temmuz sonuna kadar raporlu. SGK ya sorduğumda sadece kazanç gösterirsiniz dediler. ben takip eden 2 aya devrediyor, etmezse yanıyor diye biliyorum. "gün sayısı sıfır olur, sadece kazanç bildirirsiniz" dedi arkadaş. aylık bildirgelerde böyle bir seçenek var mı? yoksa bu 642 tl lik bölüm yanacak mı?

Nisan ayı bildirgesinde çalışılan gün sayısını 0 , eksik gün sayısını 30 , eksik gün sebebini istirahat , prime esas kazanç (pek) kısmını 0 , ikramiye kısmına da 642 tl yi yazarak bildirge gönderebilirsiniz. Bu şekilde bildirmiş olursunuz geçen aydan kalan eksik kazancı. Tabi 642 tl nin brüt tutarını bulup onu yazacaksınız unutmayın.

Mart ayına ait bildirimde; 15 gün ve kazanç, ek ödemede de kazanç+ikramiye tavanı aşmayacak kadarı bildireceksiniz.
Nisan ayına ait bildirimde; gün sıfır, kazanç sıfır, ek ödeme ikramiye devri kadar gösterilmeli.

Nisan ayı bildirgesinde çalışılan gün sayısını 0 , eksik gün sayısını 30 , eksik gün sebebini istirahat , prime esas kazanç (pek) kısmını 0 , ikramiye kısmına da 642 tl yi yazarak bildirge gönderebilirsiniz. Bu şekilde bildirmiş olursunuz geçen aydan kalan eksik kazancı. Tabi 642 tl nin brüt tutarını bulup onu yazacaksınız unutmayın.

642 tl brüt ikramiye zaten sn. Rietveld. sizin dediğinizin aynısını önceki aylarda 30 gün raporlu olup ikramiye verdiğim bir personelime yaptım. hizmet listesinde gün de kazanç da ikramiye de sıfır göründü. ikramiyeyi bir sonraki aya (çünkü o ay çalıştı) devrettim.

Tamam o zaman direk 642 tl yi yazacaksınız ikramiye kısmına. Bende geçen ay yaptım gün sıfır , ücret sıfır , ikramiyeye de tutarı yazdım o şekilde gitti. İkramiye sıfır gözükmedi yani.

Tamam o zaman direk 642 tl yi yazacaksınız ikramiye kısmına. Bende geçen ay yaptım gün sıfır , ücret sıfır , ikramiyeye de tutarı yazdım o şekilde gitti. İkramiye sıfır gözükmedi yani.

hizmet listesi aldığınızda da göründü mü ikramiye, ben bi yerde yanlış mı yapıyorum acaba? hizmet listesinde her şeyi sıfır görünüyor arkadaşın.

gün sıfır olduğu halde sgk matrahı, ödediğiniz ikramiye kadar göründü ve bütün kesintileri yaparak kuruma ödediniz o halde? (sgk işçi%işveren, işsizlik işçi&işveren payları) gerçekten bu olayı tam anlayamadığım için soruyorum kusura bakmayın.

Evet hizmet listesinde de ikramiye bölümünde o tutar gözüküyor. SGK primlerini de ödemiş oldum o şekilde. Kusura bakılacak birşey yok çözüm bulmak için buradayız. :)

oABzEm.png

ZLG1YG.png

çok teşekkür ederim, ilginize. artık nisan bildirgelerini verirken tekrar yapmayı deneyeceğim.
umarım bir sorun olmaz.