Aylik Bildirgeyi Vermeyi Unuttum

Üyelik
2 Eyl 2010
Mesajlar
13
Konum
ceyhan
geçmiş olsun .. cezalı duruma düştünüz.. kişi başına asgari ücretin beşte biri oranında ceza ödeneiyor diye biliyorum . (yanlışım olmasın üstadlar daha iyi bilir )

kaç kişilikti aphb ?

1.647 / 5 = 329,40 ( 1 sigortalı için)
 
Üyelik
22 Ağu 2016
Mesajlar
85
Konum
İstanbul
70 KİŞİ. Yandık desenize.

70 kişi olması sorun değil korkmayın :)

5510 sayılı kanun 102. madde c bendi der ki;

Belgenin asıl olması halinde aylık asgari ücretin iki katını geçmemek kaydıyla belgede kayıtlı sigortalı sayısıbaşına, aylık asgari ücretin beşte biri tutarında idari para cezası uygulanır. Yani iki asgari ücreti geçemez.
 
Üyelik
6 Eyl 2010
Mesajlar
3,396
Konum
Lüleburgaz
Arkadaşımında belirttiği gibi asgari ücretin 2 katını geçmez ceza.

Elden ek9 aylık prim ve hizmet belgesi düzenleyerek kuruma vereceksiniz. Süresi geçtiği için teşvikten de yararlanamayacaksınız. Kanun numarasınu 00000 yazarak vereceksiniz.
 
Üyelik
8 Kas 2014
Mesajlar
95
Konum
İstanbul
70 kişi olması sorun değil korkmayın :)

5510 sayılı kanun 102. madde c bendi der ki;

Belgenin asıl olması halinde aylık asgari ücretin iki katını geçmemek kaydıyla belgede kayıtlı sigortalı sayısıbaşına, aylık asgari ücretin beşte biri tutarında idari para cezası uygulanır. Yani iki asgari ücreti geçemez.

Oh çok şükür, Çok teşekkürler :)
 

merkür2

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Tem 2012
Mesajlar
5,227
Konum
Manisa
%5 teşviği var ise 70 kişi için yaklaşık kişi başı 85 TL desek 5.950 TL bir indirim de (kesilecek ipc daha yüksek) ölmüş oluyor. Bu da ipc ve gecikmenin yanında ... :(
 
Üyelik
8 Kas 2014
Mesajlar
95
Konum
İstanbul
Şimdi posta yapıp gönderdim bu ek 9 belgesini ve dilekçeyi. Posta ile olmasında sakınca yoktur diye düşündüm. Ayrıca hizmet dökümü ve tahakkuku internetten almam mümkün olacak mı? hem ne kadar sürede sisteme işlerler, bazıları e devletten baktım görünmüyor demeye başladı da?
 

merkür2

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Tem 2012
Mesajlar
5,227
Konum
Manisa
Posta taahhütlü/iadeli taahhütlü mü? İnt. üzerinden tahakkuk alamazsınız. Posta ilgili müd. ulaşacak onlar bilgisayar kayıt işlerini yapacak bir haftayı bulabilir.
 

merkür2

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Tem 2012
Mesajlar
5,227
Konum
Manisa
üç vakte kadar... ilgili memurun ne kadar zamanda işlemi tamamlayacağına bağlı.
 

Benzer konular

Üst