fonradar

Aylık hizmet bildirgesinde çıkış günü belirtilmemiş

merihs12

Katkı Sunan Üye
31/07/2010 tarihinde işten ayrılış bildirgesi verimiş ancak aylık bildirgede bu durum belirtilmemmiş.ne yapmam gerekiyor? teşekkürler

Ynt: Aylık hizmet bildirgesinde çıkış günü belirtilmemiş

cevap yok mu?formda da bulamadım lütfen yardım

"ARA" butonuna basıp aranacak kısmına "çıkış günü" yazıp aratırsanız sizin sorunuzdan birçok olduğunu görürsünüz.

Uygulamasını yapmadım ancak, iki yolu olduğunu düşünüyorum.
-Dilekçe ile ilgili Sgk müdürlüğüne gidip e-bildirgeye ekletmeye çalışınız.Sonuçta tutarlarda bir değişiklik yok.İşten ayrılma bildirgesi de verilmiş.Dilekçe ile halledilebilir diye düşünüyorum.
-İkinci yol süresi geçtiği için, internetten yapamadığınız için, elden o işçi için iptal ve ek e-bildirge vermelisiniz.Burada ek için ipc söz konusu olacaktır tabiki.

Eminim.!!!

b) Belgenin ek olması halinde, aylık asgari ücretin iki katını geçmemek kaydıyla her bir ek belgede kayıtlı sigortalı sayısı başına, Aylık asgari ücretin 1/8 i, 95,06-TL

SGK açıklamalarında prim gün ve kazanç dışındaki hataların düzeltilmesinde ipc kesilmeyeceği belirtilmiştir.

mzhr ' Alıntı:
SGK açıklamalarında prim gün ve kazanç dışındaki hataların düzeltilmesinde ipc kesilmeyeceği belirtilmiştir.

Ben ekde ceza olduğunu biliyorum, ama bu istisnai durum için kesilmiyorsa olabilir.Doğrudur.
Bu durumda iptal ve ek vermeninde bir maliyeti olmayacaktır.

13,75-TL*2 damga vergileri hariç.

Belgenin ek olması halinde evet söylediğiniz tutarda cezası var. O şahış bildirgede adı geçmiyorsa hiç verilmemişse cezası var. Yani iptal ve ek verilen durumlarda ipc yoktur.