fonradar

Aylık Prim Ve Hizmet Belgesinin Onaylanmasının Unutulması

üstatlar kolay gelsin,

mayıs/2013 dönemine ait 4/a ya tabi ev işlerinde çalışan bir hizmetliye ait aylık prim ve hizmet belgesini
her ay düzenli internetten göndermeme rağmen bu dönemi girmiş fakat sehfen onaylamayı unutmuşum
bu gün farkettim.denedim şubeye başvurunuz diyor.acaba nasıl bir yol izlemeliyim herhalde bir de cezai
yaptırımıda vardır.ödemeside geçti bu gün son gündü.yardımcı olabilirmisiniz acaba.

herkese hayırlı işler dilerim.

Kağıt ortamında hazırlayıp bağlı bulunduğunuz sgk müd. elden (tercih edilmeli) veya iadeli taah. posta ile göndermelisiniz. Zamanında verilmediği için hiç bir teşvikten yararlanamazsınız ve geç verilmeden dolayı ipc tahakkuk eder.

üstadım alakana çok teşekkür ederim.
bir şey daha şimdi sgk ya gittik tahakkuku kestirdik para tahsil etmiyorlar.idari para cezasıda kestiler
hiç bir banka idari para cezasını tahsil etmiyor.sgk ya gidiyoruz ben para almıyorum diyor.
şaşırdık kaldık ne yapalım acaba.

ziraat bankası alması lazım her zaman ordan yatırıyorum .sen git tebligatı memura işlet belki sistemde bu yüzden gözükmüyordur. erken ödeme indiriminden faydalan az tutar ile kurtulursun

üstatlar alakanıza teşekkür ederim.
tebligatı memura zar zor işlettik yoksa adrese yollayacağız dediler ancak vekaletimiz vardı elden verdiler, ondan sonra ancak ödeme bankada gözükecekmiş. %5 indirimizi kabul etmediler 195 tl ipc kestiler hemen ödeyeceğiz dedik
dörtte birini tenzil ettiler.ziraat bankasına gidip ödedik hayatımda ilk defa işlerin yoğunluğundan e bildirgeye yükleyip onaylamayı unuttuğum bildirgeden ötürü inanınki burnumdan geldi.patrondan işittiğimiz azarda yanımıza kar kaldı.

hatamı kendim buldum dilekçe ile başvurdum ancak sgk nında hiç affı yok.şak diye cezayı kesiyor.

neyse sağlık olsun diyelim.

herkese hayırlı işler dilerim.artık bizim meslek hata,unutma,dalgınlık,mazeret dinlemiyor devlet ricalinde.