fonradar

Aynı Adreste İkinci İş Yeri

lebedir

Katkı Sunan Üye
Bir mükellefime işyeri açılışı vereceğiz yalnız aynı adres başka bir şirketin Merkezi olarak faal görünüyor. Şimdi maliye diyorki açılış yapamazsınız acaba bunun Kanuni bir dayanağı varmı
Aynı adreste 2. bir işyeri kurulamazmı vergi dairesine açılış yapmamız lazım..

Ynt: Aynı Adreste İkinci İş Yeri

Bende Aynı şeyleri söyledim ancak vergi dairesinin müdürü olmaz açmam diyor dayanağıda yok.. Vergi daireinin müdürünü şikayet mercii neresidir acaba

1.önce neye hangi maddeye dayanarak açmadıklarını sorun.biz sürekli yapıyoruz,hiç sorun olmuyor.
2.vergi dairesiyle ters düşmemeye çalışın,çünkü o mükellef sizde olduğu sürece,zaman zaman vergi dairesi çalışanları ile yüz yüze geleceksiniz.
3.daha olmadı .açılışı,iadeli tahhütlü postayla gönderin.açmasınlar bakalım.
yalnız tabi işlemleriniz biraz uzar. şikayet etme durumunu sonraya bırakın bence.eğer iadeli taahhütlü postayla giden evrağa açılışı yapmazlarsa ,işte o zaman şikayet mekanizmasını çalıştırırsınız.

Yanıtlar için teşekkürler işin entresan tarafı alomaliyeyide aradım nasıl yapmazlar diyor... iadeli taahütle gönderdim daha önce açılışı ama olay çankırıda geliştiği için (ufak bir yer)müdür yine durdurmuş. bizim acelemiz iş yaptık yüklü bir fatura keseceğiz. notere fatura tasdik ettirecem ama prüzat çıkmasın istiyorum. Şikayetten başka yapacak birşeyimiz yok Şikayet merci neresidir acaba

postayla gelen evrağa işlem yapmamış :eek: :-X

vergi dairesi başkanlıkları,defterdarlıklar a şikayette bulunabilirsiniz.ama bişey daha soracam.
*o işyeri 2 ayrı firmanın kullanımına müsaitmi?yani daire tiplimi/dükkanmı?

Bizim iki katlı bir villada 7 tane işyeri açılışı yaptık.Peşpeşe.

Ama en azından hepsine birer tane oda tahsis ettik.
Sizinde yapacağınız.İŞyeri tek odadan ibaret bir yer ise, açmak istemiyebilirler.Sizde tavsiyem ufak boy izasında bir paravanla bir kısmını ayırabilirseniz açacaklardır.Biz bu şekilde yapmıştık başka biryer için.

Kolay gelsin