fonradar

B.denetçi (sınav hakkın yardım)

merhaba size bir kaç sorum olacak yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum

bende bağımsız denetçi sınavına girmek istiyorum, fakülteyi yeni bitirdim.bir yandan smmm staj başlatma sınavına da hazırlanıyorum.

Öncelikle b.denetçi sınavına girmek için uygun olması gereken şartları sağlıyor muyum, onu merak ediyorum. Ayrıca sınav nezaman ve en geç ne zaman hazırlanmaya başlanmalı. Son olarak ta bununla ilgili daha detaylı bilgileri nerelerden alabilirim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden çok teşekkürler.

Ynt: B.denetçi (sınav hakkın yardım)

sahingezgil ' Alıntı:
merhaba size bir kaç sorum olacak yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum

bende bağımsız denetçi sınavına girmek istiyorum, fakülteyi yeni bitirdim.bir yandan smmm staj başlatma sınavına da hazırlanıyorum.

Öncelikle b.denetçi sınavına girmek için uygun olması gereken şartları sağlıyor muyum, onu merak ediyorum. Ayrıca sınav nezaman ve en geç ne zaman hazırlanmaya başlanmalı. Son olarak ta bununla ilgili daha detaylı bilgileri nerelerden alabilirim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden çok teşekkürler.

Bağımsız denetçilik şartları için 6102 sayılı ttk'da belirtilen tek şart smmm veya ymm olmak. Bunun haricinde ki şartlar ise KGDSK tarafından belirlenecektir. Sizin durumunuz malesef ki henüz ilk şart olan smmm veya ymm olma şartını taşımadığı için b.denetçilik için uygun değil.

Ynt: B.denetçi (sınav hakkın yardım)

SPK 2012 lisanslama sınavları 1-2 Eylül 2012 ve 15-16 Aralık 2012 Tarihlerinde yapılacaktır...1-2 Eylül Lisanslama sınavları için başvurular Temmuz ayı içerisinde alınacaktır.......(Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu)