fonradar

BA-BS formlarında araç alımları bildirilir mi?

mükellefim 215 bin TL değerinde araç alımı yaptı. bu aracı ba bs de göstermemiz gerekiyormu

Araç Bedeli 108.951,40
Vergisiz Toplam 101.291,71
ÖTV %80 81.033,37
KDV %18 32.818,51
Genel Toplam 215.143,59

Ynt: BA-BS formlarında araç alımları bildirilir mi?

vergisiz toplam+ötv şeklinde ba da gösterilecek

Merhaba .Sayın mrperfect BA-BS de bırakın satın alınan aracı işletmeye yaptırdığınız sigorta poliçesini bile 8.000 tl sınırını aşması halinde BA da bildirmek durumundasınız.En kaba tabiriyle;İdare kurmuş olduğu BA-BS sisteminde sadece hammadde,ticari mal değil 8.000 sınırını aşan bütün faturları kapsamakta.İdarenin amacı bütün mükellefleri ne satarlarsa satsınlar çapraz kontrol altına alıp incelemek.Saygılar...

taner.. ' Alıntı:
Merhaba .Sayın mrperfect BA-BS de bırakın satın alınan aracı işletmeye yaptırdığınız sigorta poliçesini bile 8.000 sınırını aşması halinde BA da bildirmek durumundasınız.En kaba tabiriyle;İdare kurmuş olduğu BA-BS sisteminde sadece hammadde,ticari mal değil 8.000 sınırını aşan bütün faturları kapsamakta.İdarenin amacı bütün mükellefleri ne satarlarsa satsınlar çapraz kontrol altına alıp incelemek.Saygılar...

5.000 TL olmalı :)

Sigorta poliçeleri ba - bs de bildirilmez.Ayrıca noter giderleride.Saygılar.

:)pardon 8000 işlem sınırı ile karıştırmışım.Bu arada teşekkür ederim uyarılarınız için,araştırdım poliçelerin bildirilmesi hususunda demek ki yanlış bildirimlerde bulunmuşum:))

taner.. ' Alıntı:
:)pardon 8000 işlem sınırı ile karıştırmışım.Bu arada teşekkür ederim uyarılarınız için,araştırdım poliçelerin bildirilmesi hususunda demek ki yanlış bildirimlerde bulunmuşum:))

Poliçeler konusunda beni de endişenlendirmiştiniz ;)..çünkü ben de bildirmiyordum acaba hata yaptım diye düşünmüştüm..bugün epey yoğundum bu konu üzerine yoğunlaşamamıştım.neyseki bildirmemekle doğru bi işlem yapmışım. :)..

peki arkadaşlar faturasız kira giderleri ba-bs de gösterilmesi gerekir mi?