fonradar

Ba Bs lerin Kdv Matrahlarından Fazla Olması

aday21

Katkı Sunan Üye
mayıs ayındaki ba larımızın toplam tuturı yani 8000 binin üsütündeki matrahlar mayıs ayındaki kdv matrahlarından fazla çıkıyor ayrıca 8000 binin altıda epey bi var bu işi nasıl çözeceğimi anlamadım kdv beyannamesi ile farklılk olursa sorun olur mu.

Ynt: Ba Bs lerin Kdv Matrahlarından Fazla Olması

arkadaşım kdv siz alışların varsa tutmaması normal.benim şirketimde hiç bir zaman kdv ile ba tutmaz.kdv siz hurda alışları var aylık 400-500 bin civarında bu yüzdende farklılıklar olabilir.

kdvsiz alışlarımız yok, başka ne olabilir diye düşünüyyorum ama bulamadım faturaları exele attım tek tek kontrol ettim çıkamadım işin içinden.

Siz faturaları excele atıp tek tek kontrol edip işin içinden çıkamadıysanız biz nasıl çıkalım Sayın aday21, ayrıca sizin firma bünyenizde en yetkili sizmisiniz? Aynı konuda başlıkları birden çok forumda farklı nicklerle açıyorsunuz. Bu kadar çok başlık açarken harcadığınız süreyi geçmiş başlıkları okuyarak harcasanız KDV ile Ba / Bs nin tutmayacağı yönündeki yorumları okumuş olurdunuz.

farklı niklerle başlık açımıyorum açtığımı nerden çıkardın başkası ile karıştırdın sanırım sayın ogün güneş

aday21 ne yapmamızı bekliyorsunuz? Sorunuz "ramazanda içkiyi gece içsek günah olur mu?" diye sormaya benziyor. Sorununu yanınıza gelip biz çözemeyeceğimize göre ne yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

sanırım bu forum insanların egolarını tatmin etmeye yarıyor bundan sonrada da mesaj gönderenlere böyle cevaplar vermenizi istiyorum

KDV ve Ba yansıttığınız belgeleri bir bir karşılaştıracak olan sizsiniz. Çıkacak sonuca göre farkın normal mi yoksa birene işlenen belgenin diğerine işlenmediğini mi bulursunuz ona göre sorunuzu sorarsınız bizlerde yardımcı olmaya çalışırız. Şu an siz farkın nelerden kaynaklandığını bulacaksınız ki bizlerde bir çözüm önerelim.

satış iadeleri beyannamedeki matrahta gösterilmiyor yaklaşık 94 milyar. bu iadelerden kaynaklanabilirmi

Beyanda gösterdiğiniz matraha iade matrahlarını ve kdv'si olmamakla (kdv beyanına yansımayan)birlikte Ba yansıyan belgelerin rakamlarını toplayın sonuc Ba eşit olmalı. Küçük farklar Ba mükellef bazında kuruş hanesinin atılmasından kaynaklanabilir, bunuda önemsemeyeceksiniz.

eyv.

aday21 ' Alıntı:
farklı niklerle başlık açımıyorum açtığımı nerden çıkardın başkası ile karıştırdın sanırım sayın ogün güneş
aday21 size aynı konuda farklı forumlarda farklı nicklerle açılmış bir çok link gönderebilirim ki gerek yok siz zaten biliyorsunuz, başka bir forumda da yazmıştım bunu size.

yav kardeşim benim başka forumda üyeliğim falan yok hangi forummuş ne yazmışım ne niki sen başkası ile karıştırıyorsun beni hem ben sana ne yazdım sen ne yazmışsın.

Sn aday21

Lütfen cevaplarınızda kelimelerinizi seçerken özen gösteriniz. Burası bir chat odası değil , mesleki bir forum. belirli bir düzeyi sağlamak için hepimiz çaba göstermeliyiz.

yapmayın bunu sayın güroy, kelimlerimde bi sakınca yok. siz arkadaşınızı uyarın beni başkası ile karıştırıyor. yanlışını düzeltsin ve özür dilesin, böyle devam ederse istenmeyecek kelimler çıkacak ağzımdan.

Olabilir hepimiz insanız hata da bize mahsus. Bu işi uzatmayın ortada zaten sorun yok ki.

aday21 ' Alıntı:
yapmayın bunu sayın güroy, kelimlerimde bi sakınca yok. siz arkadaşınızı uyarın beni başkası ile karıştırıyor. yanlışını düzeltsin ve özür dilesin, böyle devam ederse istenmeyecek kelimler çıkacak ağzımdan.
Kusura bakmayın aday21 sizi gerçekten karıştırmışım, aranızdaki tek fark sizin aday sayınız. Ancak yukarıda ben sizi kıracak ifadeler kullanmadığımı düşünüyorum hele ki siz, bahsedilen kişi olmadığınızı biliyorken bunları üstünüze alınıp istenmeyecek kelimeler yazacağınızı belirtmeniz düşündürücü. Sonuç olarak kusura bakmayın.

defalarca beni karıştırdığını söylememe rağmen kabul etmedin. bende insanım kızmak, öfkelenmek benimde hakkım, şayet sende olsan benzer şeyler yazardın. geç de olsa hatanın farkına varman sevindirici.

Barıştık mı?

tabi ki üstad, engin bilgilerinizden faydalanmak istiyorum.