fonradar

Ba-Bs Mutabakatı Hakkında

Arkadaşlar babs mutabaktı yapabilecek bir online sistem varmı veya böyle birşey kullanan varmı Ör tüm alıcı ve satıcılarınızın ile online mutabakat yapılabilen bir site

Böyle bir sistem olacağını sanmıyorum. Muhasebe programınız uygunsa firma bazında ba-bs teyit formu çıkarıp, faks veya mail yoluyla ile karşı firmaya gönderebilirsiniz.

olmaması için nedeniniz nedir bülent bey günümüzde her şey mümkün gibi gözüküyor görüşlerinizi alabilirmyim

Sayın erselnet, ikinci sorunuzu ciddi mi soruyorsunuz? Çünkü ba ve bs datalarının nasıl oluştuğu konusunda bir fikriniz yok gibi görünüyor. Tüm mükelleflerin verilerinin elektronik ortamda herkese açık olması gibi bir durum söz konusu. Sizin hangi müşterinizin böyle bir ağ bağlantısı var. Kendi müşterilerinizin olmadığı bir ağ da başkalarının olabileceğini düşünme nedeniniz nedir acaba? Ben de bu konudaki görüşlerinizi gerçekten merak ettim...

bilgilendirirseniz sevinirim ba bs datası nasıl oluştuğunu biliyorum fakat herkese açıklık konusuna tkaıldım pek öyle olmuyor galiba maliye bunu vergi tc no üzerinden çarpıştırıyor

İstediğiniz gibi sistem olması için tüm Ba-Bs hazırlayanların bu sisteme giriş yapması gerekir. Maliye kendi veri tabanına yüklenen verilere göre karşılaştırma yapıyor ve bu dışa açık değil.

Kdv iade kosunu ile ilgilendinizmi bilmiyorum ama tedarikçi/müşteri eşleştirmesinde bir tarafın o dönemki mal ve hizmet satışına diğer tarafın Ba veya Bs sinde bildirdiği tutra göre karşılaştırma yapıyor FAKAT
bu bilgi size değil maliyeye gerekli size gerekli olan ise mutabakatınızı en az hata ile bu kadar iş yükü varkende üzerinizde en az sürede tamamlayarak maliyeye karşı ödevlerinizden birini eksiksiz yerine getirmiş olup diğer taraftanda zamanınızın büyük bölümü size işinize dönme fırsatı sunar diye düşünüyorum. Bazı büyük burunlu arkadaşlar çıkacak '' ya bunu ben stajyere veriyorum o yapıyor'' veya ''bizim sekretere bırak o halleder'' gibilerinden karşılaşıyoruz. Cezalar yağmur gibi yağmaya başlayınca maalesefki sizi o sekreterler kurtaramıyor veya gelen cezaları canım masum stajyerlere veya sekreterlere yıkamıyorsunuz. işte muhasebecilerin temel zorlukları kendileriyle cebelleşmeleriyle başladığı için oluyor bence

bahsettiğiniz sistem bir sitede var dı ............................... du yanlış hatırlamıyorsam , site kapandığı için sitenin adını vermede sıkıntı duymuyorum, herneyse bu sistem aylık bir ücret alıyordu üyelerinden(mali müşavirlerden) ve sadece bu bahsedilen siteye üye olanların ba-bs lerini aynı maliyenin sistemindeki gibi çapraz kontrole tabi tutuyordu, tabi düşünce güzel olsa da tüm mali müşavirleri buraya üye yapabilmek zordu tüm firmaların ba bs lerinin aynı gib e paket yükler gibi sitelerine yüklemelerini istiyorlardı tabi bu sistem tutmadı :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben bi ba/bs platformu gördüm adamlar 1 haftalık işi artık 5 dakikada yapıyorlar dur adresi bulup yazıyorum

Online BA-BS Mutabakatı

Bire bir bu konuda çözüm üreten ve ihtiyacınızı en iyi şekilde çözümleyecek yeni bir çözüm var. ................... sitesini inceleyebilirsiniz? Detaylı bilgi almak isterseniz [email protected] e-posta üzerinden yazabilirsiniz.

NOT : Link vermek yasaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
SM/SMMM/YMM bu ve benzeri bilgileri 3. şahısların oluşturduğu site vb yerlere mükellefleri hakkında bilgi aktarmaları meslek yasamız gereği yasaktır.