Ba_Bs Formlarına İlişkin.... (Lütfen yenı başlık açmadan önce okuyunuz.)

Bs Formunuzdan dolayı düzeltme istenebilir ve sonucunda Bs cezası yiyebilirsiniz. Bs formunu sonuçta siz hatalı vermiş oluyorsunuz çünkü.
Onun haricinde genel bir incelemeye girmediğiniz sürece çok farkedilecek bir durum değil bu. Eğer farkedilir ise de aradaki fatura üzerinden ileri tarihli olanın tutarı üzerinden yanlış hatırlamıyorsam %5 veya %10 tutarında bir cezası var.

Merhaba kolay gelsin,

bildiğiniz üzere e-arşiv faturaları 1/7/2021 tarihinden itibaren ba bs ye dahil edilmeyecek. Arkadaşlar mayıs tarihli kestiğimiz satış e-arşiv faturaları kurumsal bir firmaya kesilmişti (5000 TL nin üzerinde tutar), normalde firma mutabakat formu gönderirdi ama hiç bir şey göndermediler, firmanın telefonunu aramama rağmen ulaşamıyorum. Bir meslek mensubu arkadaşım, e-arşiv faturasını siz kestiğiniz ve satış olduğu için karşı taraf beyan etmemiştir dedi, böyle bir şey varmı arkadaşlar, bizde boş gönderdik mayıs bs yi ama dolu göndermemiz gerekiyormuş yani bizim beyan etmemiz gerekiyormuş..

e-arşiv faturaları bu aydan itibaren sisteme dahil edilmeyeceği için karşı taraf nasıl dikkate almamıştır çözemedim.

Merhaba kolay gelsin,

bildiğiniz üzere e-arşiv faturaları 1/7/2021 tarihinden itibaren ba bs ye dahil edilmeyecek. Arkadaşlar mayıs tarihli kestiğimiz satış e-arşiv faturaları kurumsal bir firmaya kesilmişti (5000 TL nin üzerinde tutar), normalde firma mutabakat formu gönderirdi ama hiç bir şey göndermediler, firmanın telefonunu aramama rağmen ulaşamıyorum. Bir meslek mensubu arkadaşım, e-arşiv faturasını siz kestiğiniz ve satış olduğu için karşı taraf beyan etmemiştir dedi, böyle bir şey varmı arkadaşlar, bizde boş gönderdik mayıs bs yi ama dolu göndermemiz gerekiyormuş yani bizim beyan etmemiz gerekiyormuş..

e-arşiv faturaları bu aydan itibaren sisteme dahil edilmeyeceği için karşı taraf nasıl dikkate almamıştır çözemedim.
Firma kestiği faturaları karşı tarafa vermemiş mi?
E-arşiv faturaları karşı tarafın görme ihtimali yok.Ancak interaktiften liste olarak görebilir.
Siz yine de firmanın kestiği faturaları bildirmeniz gerekirdi.
Elinizde faturalar var sonuç olarak

Firma kestiği faturaları karşı tarafa vermemiş mi?
E-arşiv faturaları karşı tarafın görme ihtimali yok.Ancak interaktiften liste olarak görebilir.
Siz yine de firmanın kestiği faturaları bildirmeniz gerekirdi.
Elinizde faturalar var sonuç olarak
merhaba teşekkür ederim, kesilen e-arşiv faturaları firmaya mail yoluyla bizzat ben gönderdim, kesilecek fatura tutarları belgesinde mail adresine gönderiniz diyordu oraya gönderdim, ama mutabakat formu gelmedi.

Arkadaşlar,
mayıs ayına düzeltme bildirimi yaptım bugün 15/7/2021 tarihli, düzeltme sadece DZT yi seçtim bir deneyim dedim, normalde KSS olması lazım, DZT seçeneğini sistem kabul etti, ceza kesmedi, sizce normal mi bu ?

merhaba teşekkür ederim, kesilen e-arşiv faturaları firmaya mail yoluyla bizzat ben gönderdim, kesilecek fatura tutarları belgesinde mail adresine gönderiniz diyordu oraya gönderdim, ama mutabakat formu gelmedi.
Anladım , sonuç olarak faturalar sizin elinizde mevcut.Bildirmeniz gerekirdi.
Düzeltme yapmanızı tavsiye ederim

merhaba,
haziran-2021 ba bs verilme süresi 6 ağustosa kadar uzamadı mı? odanın sitesi ve her yerde 2 ağustos görünüyor da

Merhabalar,

01072021 tarihi itibarı ile değişen BA BS bildirimleri ile ilgili bir sorum olacak.

Yurt Dışı İthalat faturaları BA formunda bildirilmeye devem edilecek mi?

İyi Çalışmalar

...01072021 tarihi itibarı ile değişen BA BS bildirimleri ile ilgili bir sorum olacak. Yurt Dışı İthalat faturaları BA formunda bildirilmeye devem edilecek mi? ....
Evet, 396 GT'e 1.1.8 maddesi eklenmiş, 1.2.2'de değişikliğe gidilmiştir. Kalan kısımlarda bir değişiklik olmadığı için bildirme devam edilecek.

Merhaba,
Tüm satışlarımız elektronik belge ile olduğu için Bs bildiriminde bulunmayacaktık ama sigorta firmasından önceki düzenledikleri poliçeye istinaden kara iştirak zeylnamesi geldi. Sigorta firmasını borçlandırıp 679 hesaba bu ters zeylnameyi gelir olarak kaydettik. Bu zeylnameyi Bs bildiriminde beyan etmemiz gerekir mi ? Teşekkürler

Merhaba, bir makalede rastgeldim. Örnek, 4.000,00-TL (e-belge) + 500,00 (kağıt) + 600,00-TL (kağıt) : 5.100,00-TL
Buraya göre toplamda 5.000,00-TL geçtiği için 2 belge 1.100,00-TL olarak mı bildirilecek. Yoksa hiç mi bildirim yapılmayacak.?

Merhaba,
Tüm satışlarımız elektronik belge ile olduğu için Bs bildiriminde bulunmayacaktık ama sigorta firmasından önceki düzenledikleri poliçeye istinaden kara iştirak zeylnamesi geldi. Sigorta firmasını borçlandırıp 679 hesaba bu ters zeylnameyi gelir olarak kaydettik. Bu zeylnameyi Bs bildiriminde beyan etmemiz gerekir mi ? Teşekkürler
Ben BaBs nin ilk gününden itibaren sigorta poliçelerini bildirmedim.... Bildirilmesi gerektiğini de düşünmüyorum...

Arkadaşlar merhaba

bir tek benim sorunum mu yoksa sizlerde aynı sorunla karşı karşıyamısınız

Bu B formlarında elektronik ft'dan ithalata kiradan poliçelere varıncaya kadar kalktı çok şükür
haliyle üzerimizden birçok yükte kalkmış oldu böylece
ancak bu İSKİ ft ları yüzünden B formu vermek zorunda kalıyorum istanbuldaki bir çok meslektaşımda bu sorunla boğuşuyor
ft lar gelse dahada önemlisi bulabilsek sorun değil B formunda bildirim yapacağız
ancak iski den gelen elemanlar su sayaçlarını okuyup ft ları toplu olarak su saatlerinin yanına bırakıp çekip gidiyorlar belkide okumuyorlar önceki dönemleri baz alarak kıyas ft landırıyorlar belkide..
zaman zaman bunlarada şahit olduk
işte sorun burada başlıyor ft lar kaybolunca B formunda bildirim yapamıyorum
iskide e ft ya geçse igdaş gibi bu sorun ortadan kalkacak
bu ft ları bir yerde görüntüleme imkanı varmı araştırdım bir türlü bulamadım
bu konuda sizler ne yapıyorsunuz

Arkadaşlar merhaba

bir tek benim sorunum mu yoksa sizlerde aynı sorunla karşı karşıyamısınız

Bu B formlarında elektronik ft'dan ithalata kiradan poliçelere varıncaya kadar kalktı çok şükür
haliyle üzerimizden birçok yükte kalkmış oldu böylece
ancak bu İSKİ ft ları yüzünden B formu vermek zorunda kalıyorum istanbuldaki bir çok meslektaşımda bu sorunla boğuşuyor
ft lar gelse dahada önemlisi bulabilsek sorun değil B formunda bildirim yapacağız
ancak iski den gelen elemanlar su sayaçlarını okuyup ft ları toplu olarak su saatlerinin yanına bırakıp çekip gidiyorlar belkide okumuyorlar önceki dönemleri baz alarak kıyas ft landırıyorlar belkide..
zaman zaman bunlarada şahit olduk
işte sorun burada başlıyor ft lar kaybolunca B formunda bildirim yapamıyorum
iskide e ft ya geçse igdaş gibi bu sorun ortadan kalkacak
bu ft ları bir yerde görüntüleme imkanı varmı araştırdım bir türlü bulamadım
bu konuda sizler ne yapıyorsunuz
İski faturalarını ben hiç bildirmedim, şu ana kadar bir sorun ile de karşılaşmadım.
Aslına bakılırsa İski faturalarını bildirmeyi atlamışım, yeni uyandım. :)
Benim de bazı iski faturalarım gelmiyordu. Bizde İski'ye başvurduk. İstedikleri evrakları verdik.
Bize kullanıcı adı ve şifre verdiler. Artık internetten de dökebiliyoruz.