Babanın SSKdan yararlanması

Arkadaşlar babamın benim SSK'm üzerimden yararlanabilmesi için bağlı bulunduğum SSK'ya hangi evrakları teslim etmek gerekiyor? Ayrıca babam işlem gerçekleştikten sonra ne zaman SSK'dan yararlanmaya başlayabilir ve hakları nelerdir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ynt: Babanın SSKdan yararlanması

--Arkadaşlar babamın benim SSK'm üzerimden yararlanabilmesi için bağlı bulunduğum SSK'ya hangi evrakları teslim etmek gerekiyor?

**Hiç bir evraka gerek yok T.C. nolu nufüs cuüzdanı ile beraber bağlı olduğun S.G.K Kurumunun Sağlık birimine başvurman yeterli

-- Ayrıca babam işlem gerçekleştikten sonra ne zaman SSK'dan yararlanmaya başlayabilir ve hakları nelerdir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

**Babanız 90 içinde S.G.K'dan faydalanabilir.Yanlız Babanızın sizn SGK'nızdan faydalanabilmesi için SGK'lı (İşçi veya SGDP olarak) Bağkurlu veya İsteğe Bağlı olarak çalışmaması ve gerekiyor.Eğer sizin SGK'nızdan faydalanırken Yukardaki durumların herhangi birisine göre çalışmaya karar verirse.Bir dilekçe ile bunu kuruma bildirmesi gerekir.

-- Ayrıca babam işlem gerçekleştikten sonra ne zaman SSK'dan yararlanmaya başlayabilir ve hakları nelerdir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

**Babanız 90 içinde S.G.K'dan faydalanabilir.Yanlız Babanızın sizn SGK'nızdan faydalanabilmesi için SGK'lı (İşçi veya SGDP olarak) Bağkurlu veya İsteğe Bağlı olarak çalışmaması ve gerekiyor.Eğer sizin SGK'nızdan faydalanırken Yukardaki durumların herhangi birisine göre çalışmaya karar verirse.Bir dilekçe ile bunu kuruma bildirmesi gerekir.

--

Cevabınız için teşekkürler. Şu an çalışmıyor ve SSK'lı olarakta uzun süre çalışmayacak. Cevabınızda belirttiğiniz 90 gün içinde faydalanabilmesi uzun bir süre değil mi? Neden bu kadar uzun bir süre verilmekte acaba?

Primleri devletçe ödenenler ve sosyal yardım ve hizmet alanlarınki hariç, diyelim 4/a ve 4/c?liler ile bakmakla yükümlü olanların sağlık tesisine başvurduğu tarihten önceki son bir yıl içinde toplam 30 gün genel sağlık sigortası prim ödeme gün sayısının olması. Yani, bunlar için vizite kağıdı düzenlemek gerektiğinde 30 sigorta günü ve kazancının yazılması yeterli olacak?