resim

Bağ-kur Sağlık Karnesine Vize.?

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
6 Eyl 2006
Mesajlar
7,269
Konum
İstanbul
Bağ-kur' lu bir esnafın kendisi dahil eşi ve çocukları için çıkarılan sağlık karnelerinin vizesi yapılması gerekiyormuş, vize için herhangi bir evrak istiyorlarmı arkadaşlar, yada prosedürü nedir.?



Yardımlarınız için teşekkürler.



Kolay gelsin.
 
Üyelik
20 Haz 2005
Mesajlar
1,499
Konum
DİYARBAKIR
Ynt: Bağ-kur Sağlık Karnesine Vize.?

1-Bğkurun verdiği forumu alıp vergi dairesinde işletmenin devam edip etmediğine dair onaylıyorsunuz
2-Aile tablosu
3-1 ve 2 maddelerle birlikte sağlık karnesini götürün vizesini yaptırın




Kolay gelsin...
 
Üyelik
31 Ocak 2006
Mesajlar
731
Ynt: Bağ-kur Sağlık Karnesine Vize.?

aile toplum kağıdı, nüfus müdürlüğünden alıncak.
 
Üyelik
2 Haz 2005
Mesajlar
401
Ynt: Bağ-kur Sağlık Karnesine Vize.?

Arkadaşlar artık Bağ-kur esnafları vergi dairesine göndermeyecek vize için, mükellefiyet durumunu kendi bilgisayarlarından görebilecekler, belki ilk müracaatta onay isteyebilirler. devam ediyorsa sorun yok. Ayrıca eğer Karne bitmemiş yani değişmeyecek ise tekrar Nüfus müdürlüğünden kayıt örneği almanıza da gerek yok. Direkt gidip ekstre çektirip borcunuzda yoksa hemen vizesini yapıyorlar. Tek sevindiğim tarafı vergi dairesine borç olduğunda bağkurun gönderdiği kağıdı onaylamıyorlardı. biraz para yatırttırıyorlardı vergi borcu için. iyi bir adım.. Sağlık açısından iyi oldu..
 
Üyelik
19 Tem 2006
Mesajlar
166
Konum
antalya
Vizeye gerek kalmamıştır.

5 Nisan 2008 CUMARTESİ


Resmî Gazete


Sayı : 26838

YÖNETMELİK

Sosyal Güvenlik Kurumundan:

BAĞ-KUR SAĞLIK SİGORTASI YARDIMLARI YÖNETMELİĞİNDE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 ? 3/8/2005 tarihli ve 25895 sayılı Resmî Gazete?de yayımlanan Bağ-Kur Sağlık Sigortası Yardımları Yönetmeliğinin 12 nci maddesinin başlığı "Sağlık Karnesi verilmesi için gereken belgeler" olarak değiştirilmiş ve anılan maddenin birinci fıkrasında geçen "ve vize edilmesi" ifadesi madde metninden çıkartılmıştır.

MADDE 2 ? Aynı Yönetmeliğin 13 üncü maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

"Kurum; sigortalılar, malullük veya yaşlılık aylığı almakta olanlarla bunların kanunen bakmakla yükümlü oldukları eş, çocuk, ana ve babaları ile haksahibi olarak aylık alan eş, çocuk, ana ve babaları için, muayene ve tedavi başvurusunda, sağlık karnesi yerine T.C. Kimlik Numarası bulunan nüfus cüzdanlarının ibraz edilmesini yeterli kabul eder."

MADDE 3 ? Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 ? Bu Yönetmelik hükümlerini Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı yürütür.
 
Üst