fonradar

Bağ-kur ve SSK Günlerinin Çatışması

Merhaba
bir mükellefimizin bağkur a şirket ortağı olarak başlangıcı 07/07/93 de daha sonra 04/07/96 da ssk başlangıcı var
ssk dan toplam 1635 günü var.Bu arada bağkur'u şirket hissedarlığından devam etmekte ve bağkura 26000 ytl borcu gözüküyor.Şimdi bağkurla ssk arasında nasıl bir koordinasyon yapılabilir?
Ssk bağkura eklenebilir mi?Yoksa ssk iptal mi olur veya sskya ödenen primleri geri alma şansı olabilir mi?
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim?Ben işin içinden çıkamadım.

Ynt: bağkur ve ssk günlerinin çatışması

Selam, aynı durum babamın başına da geldi. Başta ssk'lıydı sonra bağkurlu oldu. Ve halen bağkuruna devam ediyor. SSK daki primleri bağkura aktarmıştık.ve bağkur üzerinden borcu olduğundan,borcu yapılandırıldı.SSK ya ödediğin primleri geri alamıyorsun. Bizde almaya çalıştık.SSK,Bağkura devrediliyor.
İyi çalışmalar

Ynt: bağkur ve ssk günlerinin çatışması

T.C
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
SSK Sigorta Primleri Daire Başkanlığı (Devredilen)

SAYI : B.13.2.SSK.5.01.08.00/VIII-031-69567 01/02/ 2007
KONU : Çakışan Hizmet Sürelerinin İptali ve Yersiz
Tahsil Edilen Primlerin Devredilen İlgili
Sosyal Güvenlik Kurumuna Aktarımı

GENELGE
(2007-9)

Yukarıda tarih ve sayısını verdiğim genelgeyi SSK sitesinden bulabilirsiniz. Genelgede çakışan
hizmetlerin ne şekilde birleştirileceği açıklanmaktadır.

Ynt: Bağ-kur ve SSK Günlerinin Çatışması

serdarordu ' Alıntı:
Merhaba
bir mükellefimizin bağkur a şirket ortağı olarak başlangıcı 07/07/93 de daha sonra 04/07/96 da ssk başlangıcı var
ssk dan toplam 1635 günü var.Bu arada bağkur'u şirket hissedarlığından devam etmekte ve bağkura 26000 ytl borcu gözüküyor.Şimdi bağkurla ssk arasında nasıl bir koordinasyon yapılabilir?
Ssk bağkura eklenebilir mi?Yoksa ssk iptal mi olur veya sskya ödenen primleri geri alma şansı olabilir mi?
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim?Ben işin içinden çıkamadım.

ssk ile çakışan dönemi bağkura ödemeyebilirsiniz.

Ynt: Bağ-kur ve SSK Günlerinin Çatışması

ssk ve bağkurun çakıştığı günler için 5458 sayılı kanunun 16 . maddesine göre ssk lı günlerinizin iptal edilip prim transferi yaptırmanız gerekecektir.Bağkur a olan borcunuzu bu transfer sonrası kalan miktar doğrultusunda ödeyeceksiniz.