Bağımlı Çalışan SMMM

muh1111

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar

bişey sormak istiyorum. bağımlı çalışan bir smmm yim. ancak çok yakın bir akrabam şirket kurmak istiyor. ve benim sadece şirket kuruluşunu yapmamı istiyor. böyle bir seçeneğim varmı? varsa ayrıca bi bildirim falan bişey yapmam gerekiyomu?
teşekkürler...

Ynt: Bağımlı Çalışan SMMM

Şirket kuruluşunu yaparsınız ancak devamındaki işlerini yürütmesi için bir meslek mensubuna ihtiyacı mutlaka olacaktır.

yani benim bağımlı çalışıyor olmam benim için sorun olmaz mı? zaten devamında mutlaka bir muhasebeci bulacak.

Şirket kuruluşunda ünvanınızı kullanmıyorsunuz ki. Hazırlanması gereken evrakları hazırlayıp ilgili yerlere başvuru yapılmasını sağlıyorsunuz.

ama ticaret odasına verilecek işyeri bilgi formunda bilgiler soruluyor. buraya yazmalımıyım bilgilerimi?yazmasam tescilde sıkıntı yaşarmıyım?

MERHABALAR ;

Mali Müşavirlik Sınavını yeni kazandım.

Halen bir firmada ücretli olarak çalışıyorum. Ruhsatımı aldığım takdirde firma ile aramda mali müşavirlik sözleşmesi olmaması halinde çalışanlar kütüğüne girebilir miyim ?

Ayrıca çalıştığım firmanın iş ve işlemleri konusundaki sorumluluğum nasıl olacaktır? Bu konuda 23/02/1995 tarih ve 22211 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 1 sıra numaralı, tebliğde detaylı açıklama yapılmış fakat 1 sıra nolu tebliğ 29 Haziran 1997 tarihinde yayınlanan SERBEST MUHASEBECİLİK, SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK KANUNU GENEL TEBLİĞİ (SIRA NO: 334 ) ile yürürlükten kaldırılmış ve uygulamanın nasıl olacağı konusunda tam bir bilgi edinemedim. Açıklarsanız sevinirim.

eğer çevreniz yoksa, bilginize güveniyorsanız, neden bir firmaya bağılmı mali müşavir olarak girmiyorsunuz ki, şuan forumda yapılan "mali müşavir maaş aralığı anketinde ; % 90 oranında maaşı 2.000-2.500." olan bir mesleği ruhsat almışken yapmıyorsunuz. Bence bu kadar eziyetini çektikten sonra,meyvesini yemeniz gereken durumda, gidip kpss ye girmeniz doğru değil. Kpss ile gireceğiniz memurluklarda bu maaşı alabilecekmisiniz ?
merhaba arkadaşlar bu anketin nerde olduğunu bulamadım bakmak istiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz.