Bağımsız Denetçilik Başvurusu

_KAYA_

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar bu siteyi uzun zamandır takip etmiyordum. Meslek mensubu olarak yeniden herkese merhaba.

Kamu Gözetim Kurumuna 7 eylülde denetçilik başvurusunda bulundum ancak hala başvuruma bir sonuç olabilmiş değilim.

Başvuru süreci ne kadar sürüyor? Bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

Teşekkür ederim.

Merhaba,

15 Yıllık geçiş eğitimleri ile mi hak kazandınız / KGK öncesi SPK'dan alınmış belgeniz ile mi başvurdunuz / KGK sonrası sınavlar (SPK-KGK) ile mi hak kazandınız?

Sınavlar ile hak kazandıktan sonra başvurdum, bu kadar uzun sürmüyor ki yaklaşık 10 gün arayla başvurular inceleniyor sanırım. Eksiklik veya düzeltmelerden SMS yoluyla bilgi veriyorlar.
Bence sistemdeki cep telefonu numaranızı kontrol etmenizde fayda var, SMS dışında bilgi geçilmiyor.

Ben tamamladım, takıldığın yer olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Selamlar..

Merhaba Dejean;

Spk lisansımla başvurdum. Ancak Uygulamalı mesleki eğitim süremin 2. yılındayım. Süreç devam ediyor. Denetim sonuçlanmadı ama ben yine de evraklarım tam olduğu için başvuruda bulundum.

Yani 01.01.2014 - 31.12.2014 dönemi devam ettiği için Yetkilendirilmemem için 2015 yılını bekliyor olabilir mi?

Esasen erken başvurunun sonucudur diye tahmin ediyorum. Zaten her hangi bir eksik ile ilgili bir sms gelmedi.

yeni mali müşavirim kariyer konusunda bi hayli bilgi eksikliğim var acaba meslek mensubu olarak neler neler yapabiliriz YMM dışında.... SPK uzmanı Bağımsız denetçi bunlar tam olarak ne ve nasıl olunuyor

Merhaba Dejean;

Spk lisansımla başvurdum. Ancak Uygulamalı mesleki eğitim süremin 2. yılındayım. Süreç devam ediyor. Denetim sonuçlanmadı ama ben yine de evraklarım tam olduğu için başvuruda bulundum.

Yani 01.01.2014 - 31.12.2014 dönemi devam ettiği için Yetkilendirilmemem için 2015 yılını bekliyor olabilir mi?

Esasen erken başvurunun sonucudur diye tahmin ediyorum. Zaten her hangi bir eksik ile ilgili bir sms gelmedi.

Siz Kgk'nın sitesindeki linkten SPK belgenizi 31/12/2014 tarihine kadar yüklemen gerekiyor, aksi takdirde spk belgenin verdiği avantajı kaybedersin. 15 yılı tamamladığınızda ise staja felan gerek kalmadan alırsınız belgeyi.