zirve

Bağımsız Denetimde Uygulamalı Mesleki Eğitimin Şartları Adil mi ?

Üyelik
22 Haz 2015
Mesajlar
2
Konum
ADANA
SPK nın bağımsız denetim lisansına sahip olanlardan YMM yanında denetim ve tam tasdik işlemleri yapanların çalışmaları mesleki uygulamalı denetimden sayılıyor. Bu uygulama bağımsız yönetim yönetmeliğinin geçici 1. maddesinde ifade ediliyor.

SPK lisansına sahip değilim buna rağmen SPK da kazandığım sınavların bazılarına, not yükseltmek amacıyla, KGK da girdim ve gerekli ortalamayı KGK sınavlarında sağladım. Benim gibi ortalama yükseltmek için KGK sınavlarına girenlerin durumları da (tıpkı SPK lisansına sahip olanlar gibi) bağımsız yönetim yönetmeliğinin geçici maddesinde düzenlenmesine rağmen YMM yanında yapılan çalışmalar uygulamalı mesleki eğitimden sayılmamakta.

Anayasanın eşitlik ilkesine rağmen yönetmeliğin geçici maddesinde durumları düzenlenen her iki kesime farklı muamele yapılmasını dava konusu edip kazanabilir miyim? Yöntemim ne olmalı? Bu konuda açılmış dava ve emsal kararlar var mı ?
 
Son düzenleme:
Üst