Bağkur Emeklisi Eşi Ölen Kadının Kendisine Bağlanan Maaş Vergi Mükellefi Olması

Üyelik
8 Ocak 2007
Mesajlar
38
bagkur emeklisi eşi ölen kadının kendisine baglanan maaşı vergi mükellefi olması halinde kesilirmi? yoksa sadece evlenmesi durumundamı kesilir?
 
Üyelik
29 Ağu 2007
Mesajlar
204
Konum
SAMSUN
Ynt: Bağkur Emeklisi Eşi Ölen Kadının Kendisine Bağlanan Maaş Vergi Mükellefi Ol

1479 saylı Kanunun 46.maddesinde dul eşin evlenmesi halinde ölüm aylığının kesileceği hüküm altına alınmıştır.

Vergi mükellefi olması veya kendi çalışmalarından dolayı yaşlılık aylığı bağlanması halinde ise ölüm aylığı kesilmemektedir.
 
Üst