fonradar

Bağkur Giderini SMMM Gideri

tarkaniz72

Katkı Sunan Üye
Arkadaslar 2012 de Bagkur ödememi Gelir vergi beyanname mde düştüm. Ancak v.daire şefi yatan toplam rakamin ne kadari prim borcu ne kadarı gecikme faizi görmek istiyor. Faizi indiremezsin diyor. Bagkura gittim ama bagkur sistemden Göremem diyor ve evrak vermiyor. Sizin başınıza geldimi böyle bişey ? Bagkurun böyle ekranı yokmu ?

Bunu bağ-kur göremiyorsa vay halimize. Neyse, benim aklıma gelen yol; ilgili yıla ait ilk 6 ay ve son 6 ayın bağkur primleri belli, toplayın ve ödediğiniz rakamdan düşün, kalan; = faiz

Ben bağkur borcumun bir kısmını yatırdığım için bu yöntem olmaz. alo170 sgk sordum, kaydetti bakalım ne olacak . ama saçma birşey bu. Biz yatırdığımız rakamın nekadarı faiz ne kadarı ana para göremeyecekmiyiz ?

e-devletten görünmüyor. e devletten şu an hepsini ödersem faizi görünür. 2012 yılı görünmez. zaten sgk kurumuda göremedi ve bir dilekce verdim. sonra alo 170 şikayet ettim. bu kez zahmet edip öğrenmişler ama normal memurun ekranında bu yokmuş. muhasebe bölümü hazırlamış bir evrak , sonra aradılar beni verdiler evrağı. ama zahmetli iş yani :(

E devlette ödenen bağkurun dökümü aylık görebilirsiniz.2013 aralık 2014 ocak şeklinde ay bazlı tekrar bakın

kısmi ödemede faiz ve anaparayı ayıramazsınız. mesala 2013 de ödediğnizi anapara - faz ayrı göremezsiniz

arkadaşlar ben galiba soruyu analayamadım.....!!!

bu bağ-kur primi sabit değilmi...her ay değişiyormu ....(altı ayda bir)

neyin hesabını yapmaya çalışıyorsunuz anlayamadım....