fonradar

Bağkur Kaydının Silinmesi

Merhabalar

Vedop ile ilgili bir sıkıntım var,şöyleki son 3 yıldır Serbest meslek erbabı olarak çalışmaktaydım geçtiğimiz ay kapanış yaptım ancak bu dönemde üyesi olduğum bağkur kaydımı sildiremiyorum,
sebep olarakta 10 yıl önce VEDOP projesinden önce kısa süreliğine vergi mükellefiyetim vardı ve kapandı ayrıca
o süre içerisinde bağkurlu olmamış idim.

Bu yeni dönemdeki bağkur kaydımı kapatmak için ,SGK ya başvurdum ancak bilgilerimin ekrana gelmediğini söyleyip vergi dairesinden vergi durumu kağıdı getirmemi söylediler,
Vergi dairesine kağıdı götürdüm ancak Vergi yükümlülük durum bilgisini gösteren kağıdı onaylamadılar

"artık bu işlemler kağıttan değil VEDOP tan yapıldığı söylediler ayrıca Vedop ta kaydımın çıkmamasını 10 yıl önceki vergi kaydında başlangıç ve bitiş tarihlerinin girilmemesini gösterdiler ve git O şehire ve düzelt gidemezssen fax çek dediler"

Sormak istediğim
1.)Gerçekten Vedopta kaydımın bağkur tarafından görünmemesi eski tarihli başlangıç ve bitiş bilgilerinin girilmemesimidir

2.) Böyle ise nasıl bu tarihleri girdirebilirim zira elimde 10 yıl öncesine ait hiçbir belge yok varsa başka çaresi nedir bağkur kaydımın silinmesi için
teşekkürler