Bağkur müstahsil makbuzu hk yardım..

arkadaşlar bir konuda çok müzdaribiz babam çiftçi ürünlerini sebze halinde kabzımala halciye götürüyor ve halci tarafından müstahsil makbuzu kesilmiş ellerimizde müstahsil makbuzlarının hepsi var ama halci bagkur kesintilerinin karşılığını yatırmamışlar. Yapılandırma neticesinde SGK ya gittik makbuzları verdik ve bağkur ginlerinin yansıtılmasını ve ödeme yapmak istediğimizi belirttik ama SGK karşılıklarının yatırılmadığını müstahsil makbuzu tevkifatının ödenmediğini söylediler ve işlemi yapmamaktadırlar.
1- Sebze meyve komisyoncusu bu parayı benden kesmiş ama yatırmamış bu beni ilgilendirirmi ben makbuzları ile başvuruyorum dedim ki memura benden kesinti olmuş komisyoncu yatırmadıysa kesin cezsını gönderir beni niye ilgilendiririyor dememe rağmen bizi ilgilendirmez denilmekte.
2- SGK ile anlaşamayınca sebze meyve halcisine gittim konuyu anlattım yinede adam yardımcı oldu muhasebeci mu müstahsil makbuzlarına istinaden hesapladı ve muhasebeci bu rakamı bankaya yatırdı. Yanlız bu seferde sgk sizin hesaplarınızda görünmüyor ödeme demekte ve kabul etmemekte.
3- SGK İl Müdürlüğüne konu hakkında görüşmeye gittim ödemenin bizim için yapıldığını ve ayrıca dekont açıklamasında ayrıca ayrıntılı yazılı ve muhasebeci gerekli formlarıda doldurdu ama bu seferde bana zamanında yatıormamış sebze meyve halcisi şimdi yatırdığının önemi yok o zaman yatıracaktı denilmekte SGK ya kabul edilmiyorsa bu parayı niye aldınız adamdan diyorum cevap YOK peki halci bu parayı yatırmadıysa beni niye ilgilendiriyor kesin cezasını faizini neyse kişi ödesin benden kesinti yapılmış ben ödemişim devletime diyorum beni ilgilendirmez diyor sgk cevap YOK delirmemmek elde değil ben artık bir çıakr bulamadım lütfen konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurmu ben daha ne yapayım.