zirve

Banka Hesap Kaydı Hakkında

Merhaba,

banka hesapları hususunda bir problemim bulunmakta üstatlarımdan yardım istiyorum.

Mükellefim şirket usd banka hesabından döviz alış ve satışları yapıyor. döviz alım satımlarında aldığı veya sattığı tutarları kendi şahsi hesabına aktarıyor veya yatırıyor. Biz de bu durumda kasa hesabını çalıştırıyoruz. Yalnız bu sefer kasa hesabı eksiye düşmeye başladı. O da kayıtdışı izlenimi veriyor. hangi hesaptan takip etmek gerekir ya da nasıl bir muhasebe kaydı yapabiliriz.

Bilgi verirseniz sevinirim.

Saygılarımla,

Merhaba,

banka hesapları hususunda bir problemim bulunmakta üstatlarımdan yardım istiyorum.

Mükellefim şirket usd banka hesabından döviz alış ve satışları yapıyor. döviz alım satımlarında aldığı veya sattığı tutarları kendi şahsi hesabına aktarıyor veya yatırıyor. Biz de bu durumda kasa hesabını çalıştırıyoruz. Yalnız bu sefer kasa hesabı eksiye düşmeye başladı. O da kayıtdışı izlenimi veriyor. hangi hesaptan takip etmek gerekir ya da nasıl bir muhasebe kaydı yapabiliriz.

Bilgi verirseniz sevinirim.

Saygılarımla,

Eğer eksiye düşüyor ise 331 - Ortaklar hesabını çalıştırabilirsin. Alacak verdiği için 331 hesap alacak verebilir bir problem yok. Zaten en başta kasa hesabı yerine ortakları çalıştırmanız daha uygun olurdu...

banka masraf komisyonları işlerken cariye gelen havaleler işlenmiş.31/03/2016 maliyet hesaplanmış hesap sıfırlanmış.düzeltme yapılabilirmi?ve nasıl