Bankadan gelen kredi kartı komisyon ft.

iyi günler ay içerisinde kredi kartıyla satış yapıyoruz.bazı satışlarda kredi kartından puan ve komisyon kesiliyor.
bununla ilgilide ay sonunda ft.geliyor.bu ft.muhasebede ne şekilde işlemeliyiz.

Ynt: bankadan gelen kredi kartı komisyon ft.

Slm
Kesilen komisyonları finansman giderleri hesabında izlemelisiniz.Puanları ise 679 diğer olandışı karlar hesabında gösterebilirsiniz. Kolay Gelsin

ama bu benim gelirim olmuyor.benim hesabıma geçen paradan düşüyor.sonuçta bankanın geliri.ft kesen banka

Bankanın kestiği faturada sizin finansbank gideriniz var komisyonunuz finasman giderdir. Ben biriken puanlarınız için de 198 borc 679 alacak hesabını kullanmanızı bu puanlarla bir ödeme yaptığınızda kasadan bankadan veya kredi kartından değilde puanlardan ödeme yapıldığı için karşılıgında 198 hesabı alacaklandırıp kapatmanız gerekir. Kolay gelsin

Ynt: Bankadan gelen kredi kartı komisyon ft.

para hesaba geçtiği zaman yapılan kesintileri 180 hesaba, fatura geldiği zaman ise 180 hesabı alacaklandırarak finansman giderini borçlandırabilirsiniz. bildiğim kadarıyla bu kesilen faturalarda kdv de olması gerek. aslında bütün bankaların bu uygulamayı yapması gerekir. kestikleri komisyon için fatura düzenlemesi gerekir.