fonradar

Bankadan maaş yatırılması hk.

lrtysh

Katkı Sunan Üye
Çalışanlardan biri bordroları imzalamıyor ve maaşlarımız bankadan yatıyor.Kişi bordroları imzalamadığından ve bankayada maaşlar yatarken açıklama olarak MAAŞ ÖDEMESİ olarak geçtiğinden AGİ ücretimi almadım diyebilir mi?Bankadan yatarken AGİ ücreti olarak ayrıca yatan birşey yok.Sadece bordrodaki tutar yatıyor.Bordroda da AGİ tutarı görünüyor.
Not:AGİ zaten ödenmiyor.Maaşla birleştirilerek veriliyor.

Bu durumdan birşey çıkar mı?

Ynt: Bankadan maaş yatırılması hk.

Asgari ücret tutarımı bankadan yatıyor yoksa maaşın tamamımı. Personellerle yapılmış sözleşmeniz varmı sözleşmenin içeriğinde agi ile ilgili madde varmı?

lrtysh ' Alıntı:
...... Sadece bordrodaki tutar yatıyor.Bordroda da AGİ tutarı görünüyor.

?

merhaba .....

bankaya yatan maaş içerisinde zaten agi vardır ...... hesap pusulasından yasal kesintiler toplamından da görüleceği gbi personelin agi tutarı kadar kısmın gelir vergisinden düşüldüğünü görebilirsiniz ......

personel maaş bordrosunu imsalamıyor ise çalışma bakanlığı denetlemeleri sırasında o personelin özlük dosyasını inceler veya personel ile olan görüşmeleri sırasında bilgileri olur ise işletme için sıkıntı olur .. denetlemeler sırasında illaki sorgulanan bir evraktır imzalı hesap pusulası

personel maaşımı almadım diye dava açar ise banka dekontları işletmeyi kurtarır ......

Yapılmış olan bir sözleşme yok.

Bordroda görünüyor agi ve bordrodaki tutar banka hesabına yatıyor.Ama personelin imzalamış olduğu bir bordro yok.Personel ben AGİ almadım sadece bankaya maaşım yatıyor.İmzaladığım bir evrak bile göremezsiniz der ise haklı çıkabilir mi AGi almadığına dair.

Açıkcası aslında o personel benim :) Çalıştığım yer bana çok zorluk çıkartıyor ve bende tutmuş olduğum bordroların hiç birini imzalamadım ve AGİ ücretini ödemiyorlar.AGİ ücretlerimi almak için böyle bir yola başvurmayı düşünüyorum.
Düşünüyorum sonuçta bankaya sadece MAAŞ ödemesi olarak yatıyor ücretler AGİ ücretini belirten biryazı yok bordroda görünüyor ama bende hiç birini imzalamadım.Bu yönden bir şikayette bulunsam haklı çıkabilir miyim?
Tşk.

NİSANLI ' Alıntı:
lrtysh ' Alıntı:
...... Sadece bordrodaki tutar yatıyor.Bordroda da AGİ tutarı görünüyor.

?

Bildiğiniz üzere bazı yerler AGİ ücretini ödemiyor ama bordrolarında gösteriyor.Aldığı maaşa ekleyerek veriyor veriyorlar.